Tagasi

SISU_LINE #1 Teooriast praktikani

[kaart pealkiri=”Ringtee”]

Eesti Sisearhitektide Liit koostöös EKA sisearhitektuuri osakonnaga korraldas 2014. aasta juunis Tallinnas rahvusvahelise sümpoosioni SISU, teemal Sisearhitektuur – teooriast praktikani / Interior Architecture – Dynamics of Theory and Practice, kus astusid ettekannetega üles valdkonna tunnustatud teoreetikud ja praktikud nii Euroopast, Austraaliast kui Eestist. Nüüd, peale sümpoosioni, võib küsida ka ümberpöördult: Sisearhitektuur – praktikast teooriani, millel põhineb ka loomingupõhine uurimistöö ehk practice-based research. See on praktikale tuginev doktoriõppe mudel, mille käigus praktiseeriv (sise)arhitekt, disainer või kunstnik mõtestab oma loomingulisi projekte, lähenemisviise ja vaatenurki disaini kui meediumi kaudu.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”SISU—LINE #1″]

SISU—LINE on ESLi poolt väljaantav, kord aastas ilmuv kakskeelne sisearhitektuuri teoreetiline-loominguline ajakiri.

Käesoleva SISU—LINE #1 kaante vahele mahtunud teemadering jaguneb laias laastus järgmiselt: Ruumilisusega muusikas tegeles interdistsiplinaarne töötuba „Heli ruumis / ruum helis”, kus improvisatsioonilise heliteose loomise käigus analüüsiti heli ja ruumi koosmõju, mille tulem oli ühtlasi ka sümpoosioni avanguks; Eksperimentaalsest ruumikunstist Endel Tulvingu mäluteooria vahendusel positiivse jalajälje suurendamise võimalikkuseni tänases ruumikultuuris; Ruumi ja praktilise filosoofia mõiste laiendamisest sisearhitekti loomepõhise doktoritööni; Sisearhitekti haridusest Eestis kui värskelt valminud Euroopa Haridusehartast (European Charter of Interior Architecture Training 2013), ja ühtlasi muutustest disainihariduses uue tehnoloogia ajastul; Üliõpilaste ruumilise sekkumise mõttemustritest nii Melbourne’i kui Montreali disainikoolides; Praktiku pilguga sakraalsete ruumide kaasajastamisest Belgias ning vastsetest põnevatest projektidest Eestis. Kaasaegsele arhitektuuriruumile kasutajakesksest vaatepunktist keskendus Living Architectures filmiõhtu „25BIS” Kultuurikatlas. SISU sümpoosioni lõpetas laiapõhjaline ümarlaud, kus arutleti sisearhitekti identiteedi, ehitatava keskkonna ning erialaliitude võimaliku ühinemise teemadel.

[/kaart]

 

[kaart pealkiri=”SISU—LINE #1 ISSUU keskkonnas”]

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Autorid”]

SISU—LINE #1 sisaldab kaastöid sümpoosionil osalenud akadeemilistelt õppejõududelt erinevatest maailma ülikoolidest (RMIT, LUCA/Sint-Lucas, Chalmers University, University of Montreal, University of Brighton, EKA, TÜ), samuti praktikutelt nii Eestist kui mujalt. Ajakiri kajastab ka sümpoosioni raames läbiviidud õpitoas “Heli ruumis / ruum helis” toimunut ning ümarlauas “Sisearhitekti identiteedist ja piiridest” räägitut. Autorid: Krista Aren, Suzie Attiwill, Margit Argus/Margit Aule, Tom Callebaut, Joke Van Hengstum, Eero Jürgenson, Jüri Kermik, Morten Lund, Ad Kil/Ro Koster, Tiiu Põldma, Tüüne-Kristin Vaikla.

[/kaart]
[kaart pealkiri=”Kolleegium ja teostus”]

SISU—LINE #2 peatoimetaja on sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ja kolleegiumisse kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri õppejõud Edina-Dufala Pärn ja arhitektuuri õppejõud Martin Melioranski ning Brightoni Ülikooli innovaatilise ja loovmõtlemise keskuse ja Design Futures õppekava juht Jüri Kermik (PhD) ja Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.

Graafiline disain: Alari Orav / AKU

Tõlkijad: Tuuli Köller (EST), Peeter Tammisto (ENG)

Keeletoimetajad: Tiiu Koka, Tuuli Köller (EST), Peeter Tammisto (ENG)

Projektjuht: Kairi Rand

Trükikoda: Iloprint

Väljaandja: Eesti Sisearhitektide Liit 2015

Toetas: Eesti Kultuurkapital

ISSN 2382-9397

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Lisateave”]

Lisateave: info@esl.ee

Trükist on võimalik osta tööpäeviti 10:00 – 17:00 ESLi kontorist Tallinnas, Rüütli 4, hinnaga 5.- +km

Kes Tallinnasse ei satu, on võimalik ostusoov esitada ESLi kodulehe vahendusel või teatada soovist info@esl.ee

[/kaart]