Loengud

Loengusari “Innovatsioon ja Digitaalreaalsus”

Sisearhitektide, arhitektide ja maastikuarhitektide liitude teadus- ja arendusnõunik Jüri Soolep on koostöös EKA arhitektuuriteaduskonnaga alustanud loengusarjaga „Innovatsioon ja Digitaalreaalsus“. Loengusari kulmineerub 6. septembril 2022 toimuva konverentsiga.

II LOENG “Contra Naturam: kaasaegse urbanismi teke Barcelonas
Lektor: Adrià Carbonell, Rootsi KTH Kuningliku Tehnoloogiainstituudi arhitektuuriõppejõud

Adrià Carbonell on arhitekt ja urbanist ning õppejõud KTH Kuninglikus Tehnoloogiainstituudis Rootsis, varem on ta pidanud loenguid KU Leuvenis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Umeå Universitetis ja Ameerika Sharjahi ülikoolis. Ta on uurimisgrupi Aside kaasasutaja, kus ta kirjutab arhitektuuri, territooriumi, poliitika ja keskkonna koosmõjust. Ta on kaastoimetanud raamatut “Infrastructural Love: Caring for Our Architectural Support Systems” (Birkhäuser, 2022). Tema kirjutisi on avaldatud ajakirjades PLAN, ACE: Architecture, City and Environment, ZARCH Journal of Interdisciplinary Studies in Architecture and Urbanism, San Rocco, MONU, Cartha jt.

Tema praegune uurimus käsitleb kaht uuenduslikku urbanistikat suunavat küsimust: kuidas kujundada ümber kosmopoliitilist ruumipraktikat ja kuidas mõjutada praegust linlikku ebavõrdsust territoriaalse ümberjaotamise protsesside kaudu.