Tagasi

SISU—LINE #3 Welcome Stranger!

Eesti Sisearhitektide Liidu ruumiuurimuslik ajakiri SISU—LINE #3 põhineb sisearhitektuuri sümpoosionil “SISU 2016: Welcome Stranger!” ja arutleb võõrastamise ja võõrustamise võimalikkuse üle.

SISU–LINE Welcome Stranger! on provokatiivne üleskutse astuda Euroopa rändekriisi taustal oma mugavustsoonist välja, et arutleda ruumilise keskkonna vaatepunktist selle üle, kes on võõras ja millal saab võõrast oma. Ränne on tänases maailmas põletav teema – liikumine võib olla nii sund kui ka vaba voli. Siin peegelduvad inimeste kodunemise ja kohanemise teisenenud käitumismustrid tänapäeva reaalses ruumis. Räägime ruumilisest intelligentsusest ehk koha, arhitektuurse ruumi ja inimeste omavahelisest suhestumisest, milles avaldub võime luua teistsuguses kultuuriruumis ja maastikus, poliitilises ja klimaatilises keskkonnas uusi inspireerivaid lahendusi – kasutada ruumi teistmoodi. Igaühele jääb võimalus valida võõrastamise ja võõrustamise vahel.

SISU—LINE kolmandas numbris kirjutavad Alari Allik, Eva Storgaard, Gerrit Schilder ja Hill Scholte, Monica Knoll ning Eva Sepping ruumilisest keskkonnast ning elamisviiside mitmekihilistest vormidest ja võimalikkusest maailma eri paigus: Jaapanis, Taanis, Bangladeshis, Palestiinas ja Siberis. Filmimaailma visuaalesseede autoriteks on Ingel Vaikla, Cynthia Madansky ja Guillaume Aubry. Samuti mahuvad ajakirja kaante vahele Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnas 2016. aastal valminud magistriprojektid ja ESLi värske juhatuse esinaise sisearhitekt Pille Lausmäe intervjuu oma kunagise kursusekaaslase Jüri Kermikuga.

Kolleegium: Jüri Kermik (PhD), Edina-Dufala Pärn, Triin Ojari, Martin Melioranski

SISU—LINE #3 peatoimetaja on Tüüne-Kristin Vaikla (PhD), käesoleva numbri tegevtoimetaja Eva Näripea (PhD), graafiline disain Stuudio Stuudio, tõlkijad Juta Ristsoo, Martin Rünk, keeletoimetaja Tiina Hallik, projektijuht Kairi Rand.

Lisateave: info@esl.ee

Väljaandja: Eesti Sisearhitektide Liit 2017

ISSN 2382-9397