Tagasi

SISU—LINE #2 Ruumimõju

“Ruumimõju on mitme muutujaga võrrand, mis seob ühte juhuslikkuse ja lõpetamatuse. Ühiskond kontrollib inimest ja tema käitumist ruumis üha enam – (sise)arhitekti erialast tegevust reguleerivad kõikvõimalikud normid, mis lähtuvad ruumi kasutaja tervisest ja ohutusest. Samas jab ruumilise keskkonna pragmaatilise raamistiku ja reaalse ruumitaju vahele see tajutav miski, mida inimene tunnetab alateadlikult, mis joonistub välja justkui iseenesest – isiklikust kogemusest, tervest talupojamõistusest ja kõhutundest…Et homseid muutusi ette näha, tuleb eilsed tõekspidamised kahtluse alla seada. Siis on lootust, et tekib ka uus inimlik ruum” kirjutab Tüüne-Kristin Vaikla eessõnas.

Eesti Sisearhitektide Liidu sisearhitektuuri uurimuslik inglise- ja eestikeelne ajakiri SISU—LINE teine number põhineb SISU 2015 sümpoosioni materjalidel ja kannab sama pealkirja – Ruumimõju.

SISU—LINE #2 on kaheosaline rohkete fotodega illustreeritud kogumik 2015 SISU sümpoosioni olulisematest ettekannetest:
Juhani Pallasmaa kirjutab kehast, mõistusest ja arhitektuurist, Gaeme Brooker sisearhitektuuri olemusest, Kees Spanjers ruumist, kohast ja inimestest ning Aet Ader eestlasest, kes on ruumis kinni. Kirjasõnaks on saanud ka SISU FILMil linastunud “Elavad arhitektuurid” (Living Architectures) ja videoinstallatsioon “La Maddalena”, mille sünopsise on kirjutanud Ingel Vaikla.

Teises osas ilmuvad fotodega lühiartiklid praktikast Patrice Girod’lt ja Evelyne Merkx’ilt ambitsioonikast ruumist, Liisa ja Andres Põimelt Eesti esindusruumist, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengite varjualustest kirjutab Arhitekt Must, haridusvõimendist Kadri Klementi.

Kolleegium ja teostus

SISU—LINE #2 peatoimetaja on Eesti Kunstiakadeemia doktorant, sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ja kolleegiumisse kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri õppejõud Edina-Dufala Pärn ja arhitektuuri õppejõud Martin Melioranski ning Brightoni Ülikooli innovaatilise ja loovmõtlemise keskuse ja Design Futures õppekava juht Jüri Kermik (PhD) ja Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.

Graafiline disain: Stuudio Stuudio

Tõlkijad, keeletoimetajad: Päevakera OÜ, Eva Näripea, PhD

Trükikoda: Tallinna Raamatutrükikoda

Väljaandja: Eesti Sisearhitektide Liit 2016

Toetas: Eesti Kultuurkapital

ISSN 2382-9397

Lisateave: info@esl.ee