Tagasi

“Väike 2007-2009 “konkursi võitjate väljakuulutamine ja näitus

Olete oodatud preemia “Väike 2007-2009” võitjate väljakuulutamise tseremooniale ja näituse avamisele 1. juunil kell 16:00 Arhitektuuri ja Disainigaleriis (Pärnu mnt 6).

Eesti Arhitektide Liit jätkas traditsiooniliselt huvitavamate väikeobjektide äramärkimist ja kuulutas 11. jaanuaril välja järjekordse konkursi väikevormidele, mis on valminud ajavahemikus 2007-2009. Žüriile hindamiseks esitati 30 eripalgelist väikeobjekti üle Eesti. Hindamisel võeti aluseks kunstilist taset, sobivust ja tähendust hoone ruumis või maastikul, innovaatilisust, eesmärgipärast detaililahenduste kasutamist, kujundust, materjalivalikut ja teostust. Žüriisse kuulusid: Katrin Koov (EAL arhitekt), Karri Tiigisoon (EAL arhitekt), Maarja Kask (EAL arhitekt), Kaido Kivi(EDL disainer), Triin Ojari (arhitektuurikriitik).

Konkrusi tulemused avalikustatakse 1. Juunil ja jagamisele lähevad kolm preemiat:

I preemia – 30 000 krooni

II preemia – 20 000 krooni

III preemia – 10 000 krooni

 

Rändnäitusega soovitakse tutvustada väikevorme ja näidata, et tillukesed asjad võivad muuta maailma. Või kui mitte kogu gloobust, siis vähemasti üht koduõue või külakogukonda. Möödunud konkursil (Väike 2002-2006) esinesid edukalt koerakuut ning tara, seekord näeb kõrvuti veetorni tehtud klavertrepiga galeriid, grillmaju, putkasid, purskkaeve, pinke, mänguväljakuid ning muud põnevat

Karin Paulus, näituse kuraator.

Võistluse korraldaja: Eesti Arhitektide Liit.

Näituse ja ringreisi korraldaja: Eesti Arhitektuurikeskus.

Näitus on avatud galeriis 1.-19. juuni 2010, misjärel on planeeritud näituse viimine teistesse Eesti linnadesse, suve ajal esmajoones Viljandisse ja Kuressaarde.

Toetaja: Kultuurkapital.