Tagasi

Tüüne-Kristin Vaikla ja Urmo Vaikla loeng Re-Purposing the Past RMIT-s

8. oktoobril esinesid  Tüüne-Kristin Vaikla ja Urmo Vaikla RMIT ülikoolis (Royal Melbourne Institute of Tecnology) avatud loenguga Re-Purposing the Past / functional changes of space: randomness & creativity. Loeng toimus hiljuti valminud Design Hub Lecture Theatre-s.

Tüüne-Kristin Vaikla ja Urmo Vaikla on RMIT ülikoolis külalisõppejõududena seoses  kevadsemestri worksopiga Re-Vitalization of Space RMIT School of Architecture & Design sisearhitektuuri õppeprogrammis ning Tüüne-Kristin Vaikla seoses oma PhD uurimusega.

 

RMIT  on üks vanemaid ja suuremaid Austraalia ülikoole ning muuhulgas juhtiv institutsioon ka arhitektuuri ning disaini valdkonnas. RMIT-l on kampused nii Melbourne-is Austraalias kui ka Vietnamis ning koostööprogrammid Singapuri, Hong Kongi, Hiina, Malaisia, India ja Euroopa ülikoolidega. RMIT-s õpib kokku 74 000 tudengit, nendest 30 000 rahvusvahelist tudengit.

 

http://www.rmit.edu.au/

 

RMIT Melbourne kampuse Design Hub-i on projekteerinud arhitektid Sean Godsell ja Peddle Thorp. Polüfunktsionaalne, erakordse disainiga klaasist, betoonist, terasest ja mustast kummist õppehoone sisaldab kümnel korrusel avatud projektiruume, disainiarhiivi, loenguruumi ja nelja koosolekupaviljoni katusekorrusel. Hoone on kaetud 16 000 matklaasist fassaadidetailiga, mille asendit on võimalik muuta ning mis annab interjöörile omapärase atmosfääri.

 

http://www.designhub.rmit.edu.au/