Tagasi

Tartu linnamuuseumi uue püsinäituse ideekonkursi võitis kavand “Bellevue”

Tartu linnamuuseumi uue püsinäituse ideekonkursi võitis kavand “Bellevue”

Tartu linnamuuseumi püsinäituse ideekonkursi võitis KOKO arhitektid ideekaavandiga „Bellevue“, mis lähtub Tartu mitmenäolisest olemusest. Võidutöö kavandi autoriteks on Liis Lindvere, Teele Strauss, Krislin Kämärä, Inga Jaagus.

Teise koha vääriliseks hindas žürii ideekavandi „Acta Historica”, mille autorid on Margit Argus, Jüri Lõun, Erika Saks (KAOS Arhitektid OÜ, OÜ Pult).

Tartu Linnaajaloo Muuseumide direktor Sirje Karis sõnab, et linn koos oma inimestega on muutunud aga Tartu linnamuuseum on seisma jäänud ning vajab uut viisi linna loo rääkimiseks: „valitud ideekavand loob Tartu linnamuuseumist muuseumi, mis elab linna arenguga kaasa ning arvestab nii külastajate vajaduste kui keskkonnaga, on tark ja elav –  just nagu Tartu linn“.

Valitud ideekavand paistis silma selle poolest, et arvesse on võetud erinevaid sihtrühmi, olulisel kohal on lapsesõbralikkus. Uus püsinäitus laieneb muuseumi pööningukorrusele ning korrused on kavandis loodud erineva iseloomuga – vastavalt sellele, mida linnamuuseumi väärikas maja ette annab. Ühe olulise teemana on kavandis välja toodud keskkonnateadlikkus ja -säästlikkus. Arvestatud on nii olemasoleva mööbli taaskasutamise kui ka materjalisäästliku tootmisega. 

Tartu linnamuuseumi ehitustööd algavad järgmisel aastal, muuseum plaanitakse uuel kujul avada 2024. aastal.

Tartu linnamuuseumi uus püsinäitus valmib Tartu linna toel. 

Tartu Linnaajaloo Muuseumid
Tartu linnamuuseum
Pressiteade
10. jaanuar 2022