Tagasi

Suvepäevade järelkajad sõnas ja pildis

10.- 11. juulini 2010 kohtusid Eesti arhitektid ja sisearhitektid ning teised arhitektuurihuvilised päikeselistel suvepäevadel Naissaarel. Täname kõiki suvepäevalisi meeleoluka nädalavahetuse eest!

Fotojäädvustuste lingid asuvad uudise lõpus. Head vaatamist!

Kõigepealt SUUR SUUR AITÄH nii meie kauaaegsetele kui ka uutele toetajatele, tänu kellele see tore üritus teoks sai!

Kultuurkapital * Fenestra * Vivacolor * Hals Ineriors * Moodne Valgustus * Vivarec * Plaadipunkt * Vipex International * Veinisõber * Hansgrohe

Reis Naissaarele algas juba väga varajasel hommikutunnil laevaga Monica, mis tunnikese uniseid suvepäevalisi värske mereõhuga äratas. Saarel ootasid ees lahtised armee maastikuautod, mis meid kõiki läbi metsasalu külalistemajja sõidutasid ja kus tubli hommikusöök juba terrassil ootas.

Hommikusöök söödud, tervitussõnad öeldud ja lipud heisatud, oli aeg asuda kuulama ettekandeid IDENTITEEDI teemadel.

Seminari esimese ettekande tegi Kristina Paabus, USA-s elav eestlanna (kunstnik, MFA, Fullbright), teemal Estonian-American Identity, and the Paradox of the Spaces “In-between”, teiseks kõnelejaks oli hinnatud Horvaatia arhitekt ja lektor Hrvoje Njiric (Njiric+ Arhitekti, Horvaatia), kelle töid on ulatuslikult kajastatud ajakirjas El Croquis nr 114 ja kes on võitnud mitmeid konkursse ja auhindu. Tema ettekande teema oli “Immediate Futures”.

Peale lõunapausi öeldi soojad tänusõnad meie tublidele toetajatele ning seminari jätkasid ettekandega Madle Lippus, kes rääkis elukeskkonna identiteedist Uue Maailma Seltsi näitel ning Andres ja Liisa Põime ülevaatega saatkondadest Eestis ja mujal.

Suvepäevade lõõgastava osa juhatas sisse Vivareci poolt looka kaetud laud, kust kõik said maitsta ülihõrke itaaliapäraseid suupisteid, juustu, maasikaid ja nautida seda kõike suurepärase veini saatel.

Päikesest ja veinist palavaks köetud suvepäevalisi kütsid veelgi rohkem üles salsatantsijad klubist Corazon Salsa, kes ka kõige kohmakamad karud graatsiliselt tantsima suutsid panna.

Juba liigselt ülekuumenenud võisid aga jahutust ja meelerahu leida “Keha ja Meele” meditatsioonitundides, massaažilaual, Naissaare safari käigus kauni loodusega tutvudes või lihtsalt rannal ja merelainetes lõõgastudes ning jõudu kogudes.

Jõudu läks kindlasti vaja, sest Plaadipunkti auhindadele viidi läbi väga meeleolukas fotoseiklus, kus meeskonnad pidid jagatud kaameratega ja piiratud kaadritega lavastama ning jäädvustama etteantud lustakad ülesanded. Meeskonnad said ülesannetega suurepäraselt hakkama, sest nalja, naeru ja tormilist aplausi oli auhindamisel kõvasti.

Hansgrohe suurepärased auhinnad läksid osavamatele ja leidlikumatele pesakastide valmistajatele. Valminud pesakastid jäävadki Naissaare külalistemaja ümbruses omale elanikke ootama.

Väikesed suvepäevalised said aga hakkama suure teoga ning filmisid üles tõelise šedöövri saare sipelgate elust. Filmi pealkirjaga „Kus on sipelgate kodu“ sai juba vaadata õhtusel esilinastusel ning võeti vastu suurte ovatsioonide saatel.

Ilusa ja kauaks meeldejääva elamuse said kindlasti Omari küünis toimunud kontserdi “Põhjamaa saarte hääled & Tormis” külalised.

Õhtu naelaks saabus lavale Üllar Jörberg, kelle hittide saatel said vaprad arhitektid jalga keerutada. Üllarilt võtsid muusikalise teatepulga üle DJ-d Tõnis Savi ja Martin Voltri, kelle valitud rütmide saatel käis tants varaste hommikutundideni.

Et suvepäevadel kõik sujuvalt laabuks, seisid hea Naissaare Külalistemaja perenaine Eda Tarum ja tema abilised, suvepäevade juht Taavi Vallner, turvamees-parameedik Pavel Nordberg, helitehnik Viljar Tölp ning laste eest kandis hoolt Iren Voites . Suur tänu Teile!

Suvepäevi aitab meenutada Reio Avaste tehtud värvikas fotoreportaaž. Fotomeenutusi Vipexi meeskonnalt leiate siit.

Täname kõiki suvepäevalisi meeleoluka nädalavahetuse eest!

suvepaeva1 suvepaeva2 suvepaeva3