Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

Veebikonsultatsioon “Projekteerimisleping sisearhitekti töös”

  • Rüütli 4, Tallinn, Eesti

Eesti Arhitektuurikeskus korraldab koostöös Eesti Sisearhitektide Liiduga 16. aprillil algusega kell 10.00 – 11.30 Eesti Sisearhitektide Liidu liikmetele veebikonsultatsiooni “Projekteerimisleping sisearhitekti töös”, kus tutvustatakse üldiseid projekteerimislepingu põhipunkte läbi praktiliste näidete ja case study.

Konsultatsiooni viib läbi hinnatud vandeadvokaat Eeva Mägi (Maria Mägi Advokaadibüroo partner), kellel on pikaajaline juhtimiskompetents erinevates kultuurisektori asutustes ja hea ülevaade ning kogemuste paigas valdkonna juriidilistes aspektides.

Kohtumise käigus käsitletakse järgmisi teemasid:

  • Projekteerimislepingu olulised tingimused (tasu, ajagraafik, etapid, lähteülesanne, autoriõigused).
  • Kuidas reguleerida projekteerimislepingus projekti katkestus või kui tellija loobub tööst?
  • Töö erinevate etappide kaardistamine, ajagraafik ning paindlikkus juhuks, kui kõik muutub.
  • Mis juhtub siis, kui lähteinfo/lähteülesanne muutub?
  • Kuidas reguleerida lepingus autoriõigused: litsents, mis saab siis, kui võetakse teine sisearhitekt või kui tellija tahab disaini muuta või kasutada seda mujal?
  • Mida võiks veel projekteerimisleping sisaldada/mitte sisaldada, et sisearhitekti huvid oleks kaitstud?

TOIMUMISAEG: 16. aprill 2021, kell 10.00-11.30, ZOOM keskkonnas

HIND: 30 eurot + km / osaleja

Registreeri SIIN hiljemalt 14. aprilliks.

Osalemise kindlustab tasutud arve, mis saadetakse peale registreerimist igale osalevale eraisikule või ettevõttele e-mailile. Osalemislingi saadame päev enne konsultatsiooni algust samuti e-maili peale.

Kohtumine salvestatakse ja link saadetakse peale sündmust kõigile registreerunutele.

Kontakt

Liis Lehesalu – liis@arhitektuurikeskus.ee

Kristiina Raid – kristiina@esl.ee

Sündmust aitavad ellu viia Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ja EAS läbi Eesti Arhitektuurikeskuse projekti „PuitAIT vol 3 MAJAMASINAD”.