Sündmused
ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.
Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.
Sündmuste kalenderaugust 2023
SISU “Naked Space / Alasti ruum” 2017
[kaart pealkiri=”SISU 2017″]
SISU IV rahvusvaheline sümpoosion toimus 7. ja 8. juunini, 2017 Neubadi endises basseiniruumis, Luzernis ning samaaegselt mobiilses klassiruumis, mille lõid EKA sisearhitektuuri tudengid Telliskivi Loomelinnakusse Tallinnas.
SISU “Naked Space” süvenes ruumi uus- ja taaskasutusse ning uuris, kuidas kaasata kasutajat disainiprotsessi. SISU püstitas küsimuse, kuidas loob sisearhitekt paljastatud ruumile uue funktsiooni ja identiteedi ning kuidas see omakorda mõjutab kohalikku kogukonda. Mida teha hüljatud hoonetega, et neid kergekäeliselt mitte maha ei kantaks, vaid muudetaks taas tegusaks ja inspireerivaks?
SISU IV rahvusvaheline sümpoosion toimus koostöös Eesti Sisearhitektide Liidu, Luzerni Rakendusteaduste ja Kunsti Ülikooli inseneeria ja arhitektuuri teaduskonna, Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna ning Šveitsi Sisearhitektide Liiduga.
SISU ametlik kodulehekülg sisu.esl.ee
Liitu SISU uudistega Facebookis
Täname kõiki osalejad ja panustajaid!
[/kaart]
[kaart pealkiri=”Naked Space”]
Endised tehasehooned muudetakse elamuteks. Vanast garaažist saab restoran, kus on ka kino ja näitusepind. Kunagine siseujula, mida enam ei kasutata, saab uue elu kultuurikeskusena. Need on vaid mõned näited taaskasutamisest ja vahepealsest kasutamisest, mis on linnades esile kerkimas ning millel on suur potentsiaal olemasolevate hoonete ja neid ümbritsevate linnaalade jaoks. Seal, kus ruumitüpoloogiad kunagi põhinesid ruumi spetsiifilistel kasutusviisidel, põhjustavad hoonete otstarbe muutmine ja nihked hoonete kasutamises nüüd ruumi kvaliteedi muutumist.
Alasti RUUM tekib siis, kui algsed funktsioonid ja kasutusviisid ühiskonna, majanduse ja tehnika arengu tõttu iganevad. Selle asemel et need hooned tühjaks jätta või lammutada, tuleks anda neile uus otstarve. Sisearhitektuuri ülesanne on hoone sisemus „taasriietada”, et see saaks vastata kasutaja uutele vajadustele, ning luua uue ja varasema vahel suhe, mis kannaks identiteeti ja lisaks kohale uut väärtust.
Taaskasutamine ja vahepealne kasutamine on seostub küsimusega, mil määral peaks ruumi funktsioon olema ette kindlaks määratud või kas on mugavam luua paindlikke ruume, mis sobiksid paremini meie dünaamilisse, pidevalt muutuvasse maailma. Selles mõttes tähistab alasti RUUM paindlikku ruumi, mida kasutajad saavad omaks võtta.
Sümpoosionil „Alasti RUUM” tutvustatakse mitmesuguseid arusaamu taaskasutamisest ja vahepealsest kasutamisest ning nende kontseptuaalset ja loomingulist teostamist. Sümpoosion heidab valgust küsimuses, kuidas sisearhitektuur saab luua alasti RUUMile seda „taasriietades” identiteedi ja kuidas sellega saab lisada väärtust kogu piirkonnale. Keskendutakse avalike hoonetega seotud projektidele.
[/kaart]
[kaart pealkiri=”Esinejad”]
Eva Franch, New York
Graeme Brooker, London
Tom Bosschaert, Rotterdam
Carmen Gasser Derungs & Remo Derungs, Zürich
Eik Hermann & Juhan Rohtla, Tallinn
Pascal Anghern, Zürich
Aura Luz Melis, Amsterdam
Leon Lai & Nico Schlapps, Toronto
Martin Melioranski, Tallinn
[/kaart]
[kaart pealkiri=”Moderaatorid”]
Susanne D. Bachmann, Zürich
Tüüne-Kristin Vaikla, Tallinn
Sibylla Amstutz, Lucerne
Ingel Vaikla, Gent
Mari Hunt, Tallinn
[/kaart]
[kaart pealkiri=”SISU film”]
Traditsiooniliselt on SISU osa ka filmiprogramm, mille koostas taaskord visuaalkunstnik ja filmilooja Ingel Vaikla.
Anastasia Kirillova / SLEEPERS’ BEAT
[/kaart]
[kaart pealkiri=”Töögrupp”]
Kuraatorid: Sibylla Amstutz (Luzern) ja Tüüne-Kristin Vaikla (Tallinn)
Projektijuhid: Kairi Rand (ESL) ja Natalie Mets (EKA sisearhitektuuri osakond)
SISU Film: Ingel Vaikla
Kommunikatsioon: Solveig Jahnke (EKA) ja Nicole Hartmann (Hochschule Luzern Technik & Architektur)
Graafiline disain: Stuudio Stuudio
Lisateave:
Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
Mob +372 5626 4949
Tüüne-Kristin Vaikla
SISU kuraator
tyyne.vaikla@artun.ee
info@esl.ee
[/kaart]
[kaart pealkiri=”Toetajad”]
SISU sponsorid
Schweizerische Eidgenossenschaft / Kommission für Technologie und Innovation (KTI), VSI.ASAI, Eesti Kultuurkapital, Intera, Hals Interiors, André Denz, AVL Dolmetscher GmbH, Création Baumann, Designo AG, Gehri AG, Global Shop Design GmbH, Lista Office LO, Marianne Daepp Innen-Architektur, Pendt AG, Polsterfactory Markus Daepp, Waldis AG.
ESLi toetajad
Bauhof Group, Villeroy&Boch Gustavsberg AB Eesti filiaal, Hektor Light, Moodne Valgustus, Akzo Nobel Baltics/Sadolin, Decoland, Elke Mööbel, Lincona Konsult, Fagerhult, Floorin, E-Lux Kodutehnika, Wermstock, InterStudio, Vivarec, Geberit, Puustelli, Glamox HE, I.D. Kangas, Smart Walls, Björn Espresso Bar, Ambassadors of Design
Täname!
[/kaart]