Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

Sisearhitektuuri nädal

[kaart pealkiri=”Sise-arhitektuuri nädal”]

26. mai tähistatakse rahvusvahelist sisearhitektuuri päeva. Ülemaailmse sisearhitektuuri päeva (World Interiors Day – WID) on ellu kutsunud Rahvusvaheline sisearhitektide föderatsioon, et tähtsustada ja väärtustada sisearhitekte, kes igapäevaselt loovad ilusaid ja funktsionaalseid ruume. Tänavuse sisearhitektuuri päeva teema “Designing Spaces, Changing Lives” .

Tule saa osa ka põnevast sisearhitektuuri nädala programmist ja registreeru juba varakult.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Kuidas osaleda?”]

Registreeru loengtele ja interjöörireivile siin.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Esmaspäev, 20.05″]

16.00 Lincona workshop: värvide ja materjalide mõju inimestele (Arhitektuurimuuseum, Ahtri 2)

Milline on ideaalne õpikeskkond? Milline on inimeste heaolu ja funktsioneerimist toetav ruum? Fabienne Bruyninckx (Bruyninckx Designers) räägib lähemalt värvide ja materjalide psühholoogilisest mõjust inimestele.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Teisipäev 21.05″]

10.00 Lincona workshop: värvide ja materjalide mõju inimestele (Arhitektuurimuuseum, Ahtri 2)

Milline on ideaalne õpikeskkond? Milline on inimeste heaolu ja funktsioneerimist toetav ruum? Fabienne Bruyninckx (Bruyninckx Designers) räägib lähemalt värvide ja materjalide psühholoogilisest mõjust inimestele.

12.00 Art and Interior: mida pidada silmas kunsti soetamisel? (Interstudio, Pärnu mnt 158)

Eesti suurima kunstiekspordiga tegeleva ettevõte Temnikova&Kasela galerii looja Olga Temnikova räägib kunsti ja interjööri dialoogist ning kunsti olulisusest ja sellega kaasnevast või mittekaasnevast lisandväärtusest.

15.00 Aqua Clean kangaste workshop (Softrend, Pärnu mnt 139c)

Softrendi suure kattematerjalide kollektsiooni kõige innovaatilisem ja hooldusvabam on mustust hülgava töötlusega AquaClean kangas. Ka kohvi, veini, šokolaadi jms plekid on selle kõrgtehnoloogilise, ent loodussõbraliku kanga puhul veega puhastatavad. Töötoas kuuleme kanga tehnoloogiast ja Töötoas testime plekkide eemaldamist erinevatelt kangastelt ning kangaste tehnoloogiast räägib täpsemalt Orient-Occident tooterühma juht Katja Pasanen.

17.00 Moodsa Valgustuse inspireeriv workshop: valguse ammendamatu potentsiaal interjööris (Eesti Arhitektuurikeskus, Põhja puiestee 27a)

Töötuba keskendub peamiselt „hea valguse“ põhitõdedele, mille käigus uurime saame teada kuidas värvsustemperatuuriga rõhutada ruumi eripära ja välja tuua objektide kuju ja vorm.

Valgusdisainer Jari Vuorineni (Lighting Design Collective) eestvedamisel kuulame pisut teooriat ning saadud teadmisi asume koheselt katsetama praktilistes ja loomingulistes harjutustes. Valgustamist vajavaid objekte asendavad sel korral modellid. Töö käigus uurime, kuidas mõjutavad „objektide“ eksponeerimist erinevad optikad, värvsustemperatuurid ja valgustamise nurgad.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Kolmapäev, 22.05″]

11.00 Millist mööblit vajab avalik ruum? (Softrend, Pärnu mnt 139c)

Tutvustame Softrendi uusi avaliku ruumi tooteid Sans, Penta ja Hexa. Räägime nende saamislugu ja millistesse keskkondadesse nad mõeldud on. Arutleme, millist mööblit avalik ruum tulevikus vajab.

12.00 XAL CreArt disanilabor toodete UNICO ja MOVE-IT sarjaga (Moodne Valgustus, Rävala pst 7)

Sukeldume valgusega täiusliku õhkkonna loomise saladustesse. Kasutame näitena restoran NOMA valguslahendust. Käised saab üles käärida ja tutvuda tootesarjade UNICO ja MOVE-IT hingeeluga – mudelite konstrueerimine ja seadistamine Igor Marijanovic ja Hannes Sobitschi juhendamisel. 

14.00 FAP workshop: uued suunad keraamikamaailmas (Interstudio, Pärnu mnt 158)

Itaalia keraamikabrändi FAP Ceramiche esindaja Claudio Accorsi tutvustab ülivärske tooteseeria Lumina Stone innovaatilist lähenemist, mis ühildab ürgse looduse mustreid viimase sõna tehnoloogia.

15.00 Tapeeditrendid Inglise tootja 1838 Wallcoverings silmade läbi (Muster, Pärnu mnt 139a)

Millest saadakse inspiratsiooni uute trendikate tapeedikujunduste loomiseks? Mida hetkel tapeedimaailmas hinnatakse? Kuidas käib tapeetide tootmine pikkade traditsioonidega tootja tehases? Neile ja paljudele teistele küsimustele annab vastused 1838 Wallcoverings esindaja Gunta Lipinska, kes tuleb tutvustama hetke kuumi trende ja tapeeditootmise telgitaguseid.

16.00 XAL CreArt Disanilabor toodete UNICO ja MOVE-IT sarjaga (Moodne Valgustus, Rävala pst 7)

Sukeldume valgusega täiusliku õhkkonna loomise saladustesse. Kasutame näitena restoran NOMA valguslahendust. Käised saab üles käärida ja tutvuda tootesarjade UNICO ja MOVE-IT hingeeluga – mudelite konstrueerimine ja seadistamine Igor Marijanovic ja Hannes Sobitschi juhendamisel. 

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Neljapäev, 23.05″]

11.00 Uued materjalid ja uuenduslikud funktsioonid AXORilt vannitoale (Interstudio, Pärnu mnt 158)

AXORi esindaja Andrus Asavi räägib põnevatest ja uuenduslikest tooteuudistest:

  • Vabadus valida – ühe disainsegisti 225+ erinevat viimistlusvõimalust.
  • Arhitektoonika vannitoas: Jean Marie Massaud’ uue luksusliku kollektsiooni asümmeetriline geomeetria. Lihvitud täiuslikkuseni.
  • AXOR Showers 2019 innovaatilised funktsioonid minimalistlikus disainikuues.

18.00 Interjöörireiv #berlinparty (Noblessner Shipyard, Allveelaeva 4)

Sisearhitektuuri nädala seminariralli kulmineerub 23. mail ühe vägeva interjöörireiviga Noblessner Shipyardis.

Ingmar Jõela lavastatud #berlinperformance ning INJUde välja kuulutamine algab kell 18.15. NB! Hilinejaid saali ei lubata.

Dresscode: soe ja mugav, soovitame tulla ilma kontsakingata.

Täpne asukoht: https://goo.gl/maps/t48s8nLRFCRBPSdCA

[/kaart]