Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

Raamatu “Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond” esitlus

[kaart pealkiri=”Raamatu esitlus”]

8. septembril algusega kell 17:00 toimub Katrin Kase tõlkest ilmunud raamatu “Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond” esitlus ESLi sisehoovis Rüütli 4, Tallinn.

Olete oodatud!

RSVP 02.sept. 2016 info@esl.ee

Pingutame üles vihmakatte ja hoopis halva ilma korral oleme sees.

Raamatu väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Sisearhitektide Liit

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Sise-arhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond”]

Selle õppeaasta algul ilmub eesti keeles esmakordselt sisearhitektuurialase õppekirjanduse paremikku kuuluv raamat. Tegu on kahe inglise sisearhitektuuri õppejõu kirjutatud raamatuga, mis on Amazonis teeninud haruldased 5 tärni ning raamatu autoriõigused on omandanud Harry Potteri kirjastamisega kuulsust kogunud Bloomsbury. Üks autoritest, Graeme Brooker, on tänaseks kuulsa Kuningliku Kunstikolledzi – Royal College of Art – sisearhitektuuri osakonna juhataja, Sally Stone töötab samuti õppejõu ja programmijuhina Manchesteri Arhitektuuriülikoolis.

Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond uurib viise, kuidas nii hoone sisse- kui väljapoole paigutatud elemendid interjööri mõjutavad. Nende osas pakutakse välja interpretatsiooni, hindamise ja kasutamise meetodid ning analüüsitakse nende ruumimõju. Peamisi teooriaid täiendavad kaasaegsete sisekujunduste detailsed analüüsid, mis teevad ilmuvast raamatust hindamatu käsiraamatu nii sisearhitektuuri- kui arhitektuuritudengitele, samuti ehitusinseneridele ja kinnisvaraarendajatele ning kõigile lugejatele, kes on sellest alast huvitatud.

Raamatu lõpetab samuti esmakordselt ilmuv eesti- ja inglisekeelne eriala termineid sisaldav oskussõnastik, kus on ära toodud suurem osa sisearhitektide tänapäevasest keeletarvitusest.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Info”]

Originaali pealkiri
Basics Interior Architecture: Context + Environment
by Graeme Brooker and Sally Stone

© Bloomsbury Publishing Plc, 2008

Tõlkis Katrin Kask
Keeletoimetaja Tiina Hallik
Värsitõlge Pille Õnnepalu
Kujundus John F McGill
ISBN 978-9949-81-145-8

 

[/kaart]