Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

Pop-up kohvik “Wunderlich”: sisearhitekt Vello Asi

[kaart pealkiri=”Pop-up kohvik Wunderlich: Vello Asi”]

Näituse “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” raames avaneb 13. veebruaril taas eelmisel korral väga populaarseks osutunud pop-up kohvik. KOKOMO kohvimeistrite valmistatud jookide kõrvale saab kohvikus sel korral kuulata vestlust Eesti legendaarse sisearhitekti Vello Asiga, kes näitusel huvilistele ka oma tudengiaegseid töid tutvustab. 16-19-aastased noored on samal ajal oodatud Arhitektuurikooli korraldatavasse sisearhitektuuri-töötuppa, kus seekord räägitakse elamusi pakkuvast ruumist.

Vello Asi intervjuu

13. veebruari kohvikupäeval publiku ette astuv EKA emeriitprofessor Vello Asi on Eesti üks tuntumaid sisearhitekte.
Koos Väino Tammega on ta olnud üks aktiivsemaid modernistlike interjööride kavandajaid ja propageerijaid Eestis alates 1950. aastate lõpust. Funktsionaalsus, konstruktiivne selgus, esteetiline, ent lakooniline vorm on printsiibid, mis peegelduvad näiteks Tallinna Kirjanike Maja (1963), Kurtna linnukasvatuse katsejaama (1967), Tuljaku kohviku (1967), Viru hotelli (1972), aga ka Pirita olümpiapurjespordikeskuse (1975–80) algses lahenduses. Asi on kavandanud arvukalt  ka näitusi ning olnud almanahhi Kunst ja Kodu kujundaja. Tema õppejõutöö Eesti Kunstiakadeemias on mõjutanud mitut põlvkonda Eesti sisearhitekte ja disainereid. Pop-up kohvikus suunab vestlust Carl-Dag Lige, koos kohvikulistega tehakse ka ringkäik näitusel “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”.

Eesti Arhitektuurimuuseumi ja EKA sisearhitektuuri osakonna ühiselt korraldatud eksperimentaalne etendusnäitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti” on avatud igal laupäeval ja pühapäeval kell 12.00-13.00 ehk kokku kõigest kahel tunnil nädalas, kuni 28. veebruarini.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Töötuba Ruumielamus”]

Kohvikuga samal ajal toimuva noorte sisearhitektuuri-töötoa teemaks on 13. veebruaril “Ruumielamus”.

Noored saavad Arhitektuurikooli õpetajate ja sisearhitektuuri eriala tudengite käest kuulda sellest, mis on hea (sise)arhitektuuri eeldused ja kuidas luua tugeva atmosfääriga ruumi. 27. veebruari noorte töötoa teemaks on aga “Tulevikuruum”.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Ajakava”]

13. veebruar 2016

11.00 Kohvik avaneb
11.15-12.00 Erikülaline Vello Asi, vestlust suunab Carl-Dag Lige
12.00-13.00 Avatud näitus “Ekspeditsioon Wunderlich: 11 sisearhitekti”, selgitusi jagavad Vello Asi, kuraator Carl-Dag Lige ja näituse produtsent Hannes Praks
12.30-14.00 Töötuba noortele
14.00 Kohvik sulgub

Nii pop-up kohvikusse kui ka töötubadesse pääseb muuseumipiletiga.

Kohvik “Wunderlich” on avatud veel kõigest kahel laupäeval – 13. veebruaril ning 27. veebruaril – kell 11.00-14.00 Rotermanni soolalaos.

Lisainfo:
Carl-Dag Lige, kuraator
carldag@arhitektuurimuuseum.ee
+372 55 688 395

Hannes Praks, EKA sisearhitektuuriosakonna juhataja ja näituse produtsent
hannes.praks@artun.ee
+372 527 3626

[/kaart]