Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

oktoober 2024

Sündmusi ei ole

Järgmine peatus: Pärnu & Viljandi

[kaart pealkiri=”Reisikava”]

  • Siinmaa villa, Lõuna 2a Pärnu
  • Hedon SPA
  • Viljandi Riigigümnaasium
  • Ruumipilt 2013 rändnäituse pidulik avamine Viljandi Pärimusmuusika Aidas

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Olev Siinmaa villa” pealkirja_suurus=”h2″]

Arhitektide Olev Siinmaa ja Anton Soansi poolt projekteeritud ja 1936. aastal valminud villa Pärnus, Lõuna 2a on Eesti 30-ndate aastate funktsionalistliku arhitektuuri üks uhkemaid ja paremini säilinud näidiseid. Eriliselt hästi säilinud hoone sai aastatel 2008-2013 läbiviidud hoolikate restaureerimistööde käigus tagasi oma algupärase välimuse ning väärika ajastukohase sisekujunduse – kus juhtteemaks 30-ndate aastate värvilahendused ja ajastukohased mööblikollektsioonid. Elutoa mööbliks valiti O. Siinmaa poolt kavandatud K. Eenpalu elu- ja söögitoa komplekt (praegu Riigikogu esimehe kabinetis), mille alusel tehti villasse täpsed koopiad.

Maja tellija: Ärimees ja avaliku elu tegelane Jaak Jakobson 1891- 1972 (Pärnu)

Maja arhitektid: Olev Siinmaa ja Anton Soans (projektil viimase allkiri)

Maja ehitaja: Hans Sinikas 1935 (dateering lahtivõetud ripplae taguselt prussilt)

Sisearhitekt: Mari Kurismaa

Maastikuarhitekt: Vaike Parker

Värviuuringud: Marika Kötsi

Konstruktsioonid: Aleksander Danil

Restaureerimisprojekt ja MK järelvalve: Jaak Huimerind

Ehitustööd: OÜ Haapsalu Restauraator Margus Ojamäe ja Kaido Kivi juhtimisel

Puidurestaureerimine: Art Brothers Jaak Tammearu

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Pärnu Mudaravila Hedon SPA” pealkirja_suurus=”h2″]

Mudaravila neoklassitsistlik hoone on Pärnu kuurordi üks olulisemaid sümboleid. Hoone projekteerisid Olev Siinmaa ning baltisakslastest Erich von Wolffeldt ja Aleksander Nürnberg, see valmis 1926-1927 I maailmasõjas mahapõlenud supelasutuse asemele.

Nüüdsest on ajaloolises mudaravilas avatud butiikspaa Hedon, mille nimi on pärit ajaloolise hoone antiigihõngulisest arhitektuurist ning ornamentidest maja fassaadil. Mudaravilast mere pool asuvat hotelli ühendab ajaloolise hoonega galerii. Lisaks hotellile on Hedon spaas avara terrassiga restoran Raimond, ruumid seminaride korraldamiseks ning ajaloolises mudaravila hoones spaa supelusala, privaatsem vaikne spaa ja hoolitsuste ruumid.

Sisearhitektid: Urmo Vaikla ja Tüüne-Kristin Vaikla

Arhitektid: Tarmo Teedumäe, Inga Raukas, Paco Ulman

Muinsuskaitse arhitektid: Niina Mäger, Helle-Triin Hansumäe

Tellija: Mudaravila Investeeringud OÜ

Ehitustööd: Astlanda Ehitus

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Viljandi Riigigümnaasium” pealkirja_suurus=”h2″]

Viljandi riigigümnaasiumi koolikompleks koosneb muinsuskaitsealusest rekonstrueeritud Valuoja koolimajast ja uuest õppehoonest, mis koosmõjus Ugala teatri ning nende hoonete vahelise tehisveekoguga moodustavad sümbioosi olevikust ja minevikust – vana ajalooline koolihoone harmoneerumas uuega. Algkoolihoone restaureerimisel ja juurdeehituse kavandamisel on kontseptuaalselt lähtutud 1920. aastatel Wolffeldti ja Nürnbergi osaliselt realiseerunud, kuid pooleli jäänud koolihoone projektist. Vana hoone on säilitatud võimalikult algupäraselt ning omal ajal pooleli jäänud hoonetiib on kuvatud maapinnale väljakuna, vana ja uue hooneosa vahele, nii et loodav plats töötab ühtlasi ka peasissepääsuna koolikompleksi.

Juurdeehituse arhitektuurne lahendus lähtub krundi eripärast, paiknedes madalal, pooleldi maa sees, piki tiigi äärt ja ühendades kahte krunti piiravat teed ning moodustades neutraalse fooni ajaloolisele koolihoonele. Ida-lääne suunalisus tagab koolile hea valgusskeemi. Hoone tänavapoolsed otsad on suletud, vaated on suunatud tiigile, teatrile ja ajaloolisele hoonele ning sissepääsuväljakule. Uue hoone aatrium-rekreatsioonialale on kavandatud puhkeruumid, raamatukogu-lugemissaal, kohvik-söökla. Trepid ja astmestikud on lahendatud spetsiifilise puhkealana, võimaldades suuri kogunemisi, õppetööd ja liigendatud töökohti avatud ruumis.

Sisearhitektid: Pille Lausmäe, Kerli Lepp, Kristina Roots

Arhitektid: Maarja Kask, Karli Luik, Ralf Lõoke, Andro Mänd, Margus Tamm

Muinsuskaitse: Eva Laarmann

Tellija: Riigi Kinnisvara

Ehitustööd: Oma Ehitaja

[/kaart]