Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

Idee ja kunsti kohtumispaik Moodsas Valgustuses

[kaart pealkiri=”Idee ja kunsti kohtumispaik”]

Kaksteist aastat tagasi, 2005. a detsembris avanes 008 Galerii ja Moodsa Valgustuse koostöös esimene kunstinäitus Urve Küttneri „Illuminatsioon”. Tänaseks on näitusi toimunud 75 foto, maali, graafika, naha- ja ehtekunsti autorid Eestist, Itaaliast, Brasiiliast ja Prantsusmaalt. On olnud hea meel esitleda Peeter Mudisti, Raul Meele, Leo Lapini ja Jaan Elkeni loomingut. Klassikute kõrval on säranud tuntud kunstnikud Ly Lestberg, Laurentsius, Angelika Tammik, Toomas Volkmann, uus põlvkond Anni ja Johannes Arro, Oliver Moosus, Marin Sild, ja uued anded Annaliis Leiten, Sandra Mikiver ja paljud paljud teised.

[/kaart]

[kaart pealkiri=”Arhitektide skitsid”]

12. septembril avati näitus „Arhitektide skitsid”.

Suured hooned sünnivad väikestest visanditest. Kui projekt saab valmis, siis enamasti visatakse visandid minema või jäävad need sahtlisse tolmu koguma kui mittevajalik töövahend. Ometi on visanditel oluline osa hoone või planeeringu valmimisel. Näitusel osaleb viis eesti arhitekti: Peep Jänes, Leonhard Lapin, Vilen Künnapu, Emil Urbel ja Gunnar Kurusk, nii noorema kui ka vanema põlvkonna esindajaid. Tule vaata, kas oskad kokku viia näitusel olevad visandid ja tänapäeva linnapildis olulised hooned.

Eesti Arhitektuuri Keskuse ja Arhitektuuribüroo Pluss kureeritud näitus “Arhitektide Skitsid” on avatud 27. Oktoobrini.

[/kaart]