Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

juuni 2024

Sündmusi ei ole

Nõmme Kultuurikeskuse hoone sisearhitektuurse lahenduse ideekonkursi tulemuste avalikustamine

  • Nõmme Kultuurikeskus, Turu plats, Tallinn, Eesti

Nõmme Kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkursi eesmärgiks oli leida sisekujunduse kontseptsioon, mis kujundaks kultuurikeskuse ruumid kaasaja nõuetele ja kultuurikeskuse vajadustele vastavalt. Ideekonkursi korraldamiseks kaasati Eesti Sisearhitektide Liit. Pakkuja ülesandeks oli esitada ruumide visioon, mis sisaldab endas kolme erineva ruumigrupi ja keskuse üldise sisearhitektuurse lahenduse kontseptsiooni. 

Ideekonkurss toimus tänavu 23. juunist kuni 23. augustini ja võistluse tähtajaks esitati neli  ideekavandit, mis kõik vastasid kvalifitseerimistingimustele ning esitati žüriile sisuliseks hindamiseks.

Žürii valis välja võidutöö ning teise ja kolmanda koha pälvinud võidutööd.

Žürii koosseisus: Priit Põldme (Eesti Sisearhitektide Liit, volitatud sisearhitekt-ekspert, tase 8), Maarja Valk-Falk (Eesti Sisearhitektide Liit, volitatud sisearhitekt-ekspert, tase 8), Oliver Laats (Tallinna Linnavaraamet, ehitus- ja hankeosakonna projektijuht, ehitusinsener tase 6), Liina Amon (Nõmme Kultuurikeskus).

Ideekonkursi avalikustamisel osalevad: Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri, linnavaraameti ehitus- ja hankeosakonna juhataja Veljo Lobjakas, Nõmme Kultuurikeskuse juht Liina Amon, žürii esindaja Priit Põldme ning Eesti Sisearhitektide Liidu esindaja Kristiina Raid.

Nõmme Kultuurikeskuse hoone on ehitatud 1924. aastal arhitekt Ferdinand Gustav Adoffi projekti järgi kinomajaks. Hetkel on veel pooleli kultuurikeskuse fassaadi renoveerimine. Kersti Arulaidi ja Ilmar Jakobsoni projekti järgi taastatakse maja esialgne välisilme, muuhulgas suure saali kahe akna avamine, esifassaadi ruumiline vanik.

Jakobsoni projekti järgi taastatakse maja esialgne välisilme, muuhulgas suure saali kahe akna avamine, esifassaadi ruumiline vanik.

Tulemuste avalikustamine toimub 31.10 kell 13.00 Nõmme Kultuurikeskuses.