Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

juuni 2024

Sündmusi ei ole

ELAV RUUM loeng “Ruumist. Trendideta.” sisearhitekt Pillle Lausmäe Lõokesega.

Kolmapäeval, 6. novembril kl 18 olete oodatud järjekordsele loengule sarjast „Elav ruum“. Seekordseks külaliseks on tuntud sisearhitekt Pille Lausmäe loenguga „Ruumist. Trendideta.“ Ta käsitleb oma elukutsega kaasnevaid probleeme ja väljakutseid, uurides, mis on sisearhitektuuri hetkeseis Eestis praegu, mis on tema roll meie arhitektuurimaastikul ning ühiskonnas tervikuna. „Sisearhitekti elukutse on põnev, sest ta on muutuv ja teisenev koos meiega, meie tõekspidamiste ja väärtushinnangutega. See on elukutse, mis reageerib kiiresti muutustele majanduses, poliitikas ja kultuuris. Tegu on meile ja meid ümbritsevale ruumile väga lähedal seisva erialaga,“ teab teist põlve sisearhitekt Pille Lausmäe, kes näeb väärtuste kiires muutumises ka ohtu: „Kas me suudame trendituultele vastu panna või hoiab meid koos midagi enamat?“ Pillel Lausmäe on tegutsenud alates 1997. aastast omanimelise sisearhitektuuri büroo juhina ning on hetkel ka Eesti Sisearhitektide Liidu esimees. Tema tuntumad tööd on KUMU ja Eesti Rahva Muuseumi avalike alade kujundus, restoranid Bocca, La Bottega, Gianni ja Ö Tallinnas, LHV panga kontor Tallinnas ja Helsingis, samuti Viljandi ja Rapla gümnaasiumid ning kino Kosmos IMAX. Tasakaaluka ja kõrget kvaliteeti püüdva loojana on ta pälvinud oma loomingu eest arvukalt auhindu ning hea seisnud eriala tutvustamise eest nii kodu- kui välismaal. ELAV RUUM on Eesti Arhitektuurimuuseumi loengusari, kus astuvad üles nii arhitektid, ajaloolased, muinsuskaitsjad kui ka teised ruumispetsialistid. Muuseum soovib populaarses vormis tutvustada siinset arhitektuuriajalugu, tegevarhitektide loomingut ning käsitleda publiku osalusel meie elukeskkonnas toimuvaid muutusi. Sari on suunatud kõigile ruumist, arhitektuurist, selle lähiajaloost ja tänapäevast huvitatud inimestele. Loengusari on mõtteline täiendus arhitektuurimuuseumi püsinäitusele „ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri”, mis tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut läbi 20. sajandi. ELAV RUUM. Pille Lausmäe 6. novembril 2019 kell 18.00 Rotermanni soolalaos Sissepääs tasuta Sarja toetab Eesti Kultuurkapital