Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

juuni 2024

Sündmusi ei ole

Eesti Sisearhitektide Liidu õppereis CEWOODi tehasesse

Programm

Neljapäev, 22. veebruar

10.15 väljasõit Tallinnast (Solarise keskuse tagant Rävala puiesteelt)

10.30 Külastame seltskonnaga Veerenni Kalli-Kalli lasteaeda. Kohal on ka projektijuht Voller       Kaubandusest.

11.15 Stardime Tallinnast bussiga Tartu suunas.

13.30 Külastuskäik Tartu Lõunakeskuses. Seal on kasutatud osaliselt eriprofiiliga Cewoodi paneele. Võimalus lõunapausiks.

14.30 Stardime Lõunakeskusest Valga suunas.

15.45 Valga Priimetsa kool. Majandusjuhataja Rain Aunapu tutvustab meile kooli. Kooli lagedes on kasutatud Cewoodi paneele.

17.00 Sõidame Valgas asuvasse Metsis nimelisse hotelli ööbima.

18.00 õhtusöök hotellis ja vaba aeg.

Reede, 23. veebruar

08.00-09.00 hommikusöök hotellis.

09.00-10.00 Heikky ja Janise powerpoint ettekanne samas hotellis.

                       – räägime toodetest ja tehasest eelnevalt 45min

                       – külastajate küsimused 15min

10.30 Stardime Aluksnes asuvasse CEWOODi tehasesse.

11.40 Saabumine CEWOODi tehasesse. 

11.50 Jagame seltskonna kaheks, ringkäik tehases koos tootmistegevuste selgitustega.

13.00-13.45 lõunasöök tehases (buffet lõuna).

14.00 Stardime Aluksnest Valmierasse.

16.00-17.30 Valmieras külastame kahte objekti: Gemoss Valmieras ja kohalik kool.

17.30 Stardime tagasi Tallinnasse – vajadusel võime teha peatusi.

21.00 saabumine tagasi (Rävala pst).

Ettevõte on asutatud 2015. aastal. CEWOOD on ainus höövlilaastplaatide tootja Balti riikides ja üks juhtivaid valdkonna ettevõtteid maailmas. Ettevõttes rakendatud kvaliteedistandardid on võimaldanud edukalt arendada CEWOODi toodete turustamist paljudes maailma riikides. CEWOOD SIA on 100% Läti ettevõte, mille tehas asub Alūksne piirkonnas Vastse-Laitsnas, millel on praegu üle 100 töötaja. Vidzeme regioon on rikas oma metsade ja väärtusliku puidu – CEWOODi plaatide peamise tooraine poolest. Ettevõte on edukalt omandanud enam kui 50 aastat vanad peenpuidu höövlilaastudest (puiduvillast) plaatide tootmise traditsioonid Lätis ja jätkab nende arendamist. Algul kasutati höövlilaastplaate (fibroliitplaate) hoonete soojustamiseks ja konstruktsioonide püstitamiseks, tänapäeval toodetakse ka akustilisi ja disainplaate, mida on rikkalikult kasutatud eri objektide interjöörilahendustes kogu maailmas. CEWOODi toodangut eksporditakse Euroopasse, Aasiasse ja USAsse. CEWOOD on loodusliku päritoluga keskkonnahoidlik ja inimeste tervisele ohutu materjal, mis on toodetud parima kvaliteediga peenpuidu höövlilaastudest (puiduvillast). Sideainena kasutatakse tsementi, lisades vett. Olenevalt kasutusvaldkonnast.