Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

Eesti Sisearhitektide Liidu 2023 aastapreemiatele kandideerib 12 nominenti.

Pressiteade
25.09.2023
 
Eesti Sisearhitektide Liidu seekordsele aastapreemia konkursile laekus 49 tööd.
Viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid arhitekt Heleri Nõmmik (Norra), sisearhitekt Aulo Padar, sisearhitekt Liina Langemets, arhitekt Andres Ojari ja kunstiteadlane Eik Hermann valis esitatud tööde seast 12 nominenti ja nende hulgast omakorda preemiad, mis kuulutatakse välja arhitektuurivaldkonna aastapreemiate sündmusel.
 
“On rõõm tõdeda, et nomineeritud ja žürii poolt külastatud objektid paiknesid üle Eesti – investeeringud ruumi kvaliteeti ei koondu vaid pealinna. Avaliku ruumi kontekstis domineerisid haridusasutused, mis on sihipärase ja tulevikku investeeriva tegevuse tulemus nii riigi kui ka kohaliku omavalitsuse tasandil. Uued koolijuhid olid siiralt uhked ning inspireerusid silmnähtavalt oma ruumist rääkides. Tasakaaluks eelnevale märkas žürii ka väikest skaalat ja sisearhitekti hoolivat ning täpset suhtumist elamise ruumikvaliteeti väga erinevates olukordades. Töökeskkondasid külastades tõdesime, et pandeemia järgne ruumikasutus ja -käsitlus on pöördumatult muutunud. Parimatest parimad keskkonnad jäid silma arhitektuuri terviklahenduse poolest, kus koostöö sisearhitekti ja arhitekti vahel oli suutnud esile tuua just ruumi enda olemuslikud väärtused,” ütles žürii liige Andres Ojari.
Žürii liige Heleri Nõmmik lisas, et “selle aasta kandidaatide seas leidus palju huvitavaid ideid ja lähenemisi, kuid nominentide sekka said valitud tööd, mille kvaliteet oli mitmetasandiline ja komplektne. Välja paistavad kaalutletud otsused ja läbimõeldud materjalivalikud, mille tulemuseks ajatu disain ning paindlikud ja funktsionaalsed interjöörid.“
 
Eesti Sisearhitektide Liidu (ESL) aastapreemia 2023 nominendid tööde konkursile laekumise järjekorras on:
 
1. Paide Riigigümnaasium – sisearhitektuur: Birgit Palk, Raul Tiitus, Tarmo Piirmets (PINK); arhitektuur: Salto AB; haljastus: Maarja Gustavson.
2. Mulgi Elamuskeskus – sisearhitektuur: Helen Rebane, Tanel Teder, Elo Liina Kaivo (NÜÜD ARHITEKTID).
3. Niguliste kiriku torn ja väike kabel – sisearhitektuur: Liis Lindvere, Indrek Mikk, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar (KOKO arhitektid).
4. Pelgulinna Riigigümnaasium – sisearhitektuur: Tarmo Piirmets, Anni Leo (PINK); arhitektuur: Arhitekt Must; maastikuarhitektuur: Kino Maastikuarhitektid.
5. Bestwine Studio – sisearhitektuur: Hanna Karits; arhitektuur: LUMIA.
6. NOBE töökodu – sisearhitektuur: Kärt Tähema (KT DISAIN), Riina Harik (SAHA IN); arhitektuur: Arhitektuuribüroo Pluss.
7. Wiigi maja – sisearhitektuur: Hanna Karits.
8. Rakvere Riigigümnaasium – sisearhitektuur: Marja Abe, Liisa Põime, Ainiki Niinelaid (Salto AB); arhitektuur: Salto AB; haljastus: Maarja Gustavson.
9. Mustjala pansionaat – sisearhitektuur: Annika Lill, Karli Luik, Johan Tali, Heleri Koltsin; arhitektuur: Molumba; haljastus: Maarja Gustavson.
10. Weizenbergi villa sisearhitektuur – sisearhitektuur: Reio Raudsepp, Rene Safin, Rasmus Tamme (ARS Projekt); arhitektuur: ARS Projekt; maastikuarhitektuur: TajuRuum.
11. Eesti Vabariigi suursaatkond Soulis – sisearhitektuur: Kadri Tamme, Harri Kaplan, Mia Tamme, Marleen Stokkeby.
12. Põro maja – sisearhitektuur ja arhitektuur: Hanna Karits, Mari Hunt.
 
NOMINEERITUD TÖÖDE FOTOD LEIAB SIIT.
 
Preemiate võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna ühisel pidulikul aastapreemiate auhinnatseremoonial reedel, 8. detsembril 2023. aastal Lillepaviljonis, kus lisaks aastapreemiate žürii valikule kuulutatakse välja ESLi juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostööna väljaantava Vello Asi nimelise tudengipreemia saaja.

Sündmuse toetab Kultuurkapital,

Suurtoetajad: SEOS, Thermory

Toetajad: Floorin, Hals, Jung, Knauf, Lincona, Silman, Velux, Vivarec, WermstockEesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia on rahaline, selle väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:

Kristiina Raid
ESL 

+372 5161900
info@esl.ee