Sündmused
ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.
Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.
Sündmuste kalendernovember 9001
Eesti kommunismiohvrite memoriaali avamispäev
23. augustil kell 18:00 avati Eesti kommunismiohvrite memoriaal.
Kommunismiohvrite memoriaal on pühendatud kõigile Nõukogude Liidu terrori all kannatanud Eesti inimestele. Memoriaali nimetahvlitel on rohkem kui 22 000 inimese nimed, kes mõrvati või kes surid ebainimlike elutingimuste tõttu vangistuses või sundasumisel. Memoriaali juurde kuulub kommunistliku terrori ohvriks langenud Eesti Vabariigi ohvitseride mälestussein.
Eesti Vabariigi juubeliaasta 23. augustil, üleeuroopalisel totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäeval avatav mälestuspaik jääb meelde tuletama vabaduse ja inimelu haprust ning kutsuma tänaseid ja tulevasi Eesti inimesi hoidma oma kodu – vaba Eestit.
Memoriaalil on kaks osa – “Teekond” ja “Koduaed”. “Teekond” on mälestuskoridor, mille seintel on ohvrite nimed. See koridor sümboliseerib totalitaarse režiimi armutust ja inimvaenulikkust. “Koduaia” rahu ja turvalisust annab edasi park õunapuudega ja mesilased Memoriaali pargipoolsel seinal. Kodust viidi inimesed jõuga ja neid sunniti käima mööda kannatuste rada. Ainult osa neist suutis need kannatused üle elada ja koduaeda naasta.
Avamise kava
12.00 – 13.15 Memoriaali avamine
Õnnistamine, kõned ning pärgade asetamine.
18.00 – 22.00 Memoriaali heliruum
Heliruum loob sobiva õhkkonna memoriaalimaastikul ringi liikumiseks, nimede ja tekstidega tutvumiseks ning oma mõtetega olemiseks.
Lisainfo ja e-memoriaal: www.memoriaal.ee.
Arhitektuur ja maastikuarhitektuur: Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann ja Tiiu Truus. Meeskond Martin Prommik, Kersti Nigols, Liis Voksepp, Annika Liivo ja Marianna Zvereva.
Haljastus: Lidia Zarudnaya.
Skulptuur: Kirke Kangro.
Graafiline disain: Martin Pedanik.
Ohvitseride mälestusmärgi tehniline lahendus: Margus Triibmann.
Andmebaasid: Mihkel Putrinš.
Digiväljund: Argo Roots