Sündmused

ESL korraldab näitusi, konverentse ja seminare, erialaseid konkursse, õppereise ning muid erialaga seonduvaid sündmusi ning sisearhitektide ühistegevust. Liit annab välja erialatrükiseid ja organiseerib muud tegevust, mis vastab liidu eesmärkidele.

Olulisemad sündmused on üldkogu, rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU, aastapreemiate auhinnatseremoonia ning suveseminar koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga; ESLi akadeemia ja koostööseminarid, mis on ellu kutsutud erialase silmaringi avardamiseks; (bussi)reiside sari „Järgmine peatus“ ja õppereisid väljapoole Eestit.

Sündmuste kalender

ECIA peaassamblee 2016

[kaart pealkiri=”ECIA peaassamblee 2016″]

16.–17.septembril  toimus Euroopa Sisearhitektide Liidu (ECIA) 2016. aasta peassamblee 2262 m kõrgusel Šveitsi Alpides, Chäserruggis (arhitektuur Herzog & De Meuron). Šveitsi Sisearhitektide Liidu president Thomas Wachter võõrustas avaõhtul külalisi oma kodus ehk mägiküla kunagises traditsioonilises hiigelsuures laudahoones.

ECIA ümarlauas Regulation – Hated or Loved? arutlesid Austria, Belgia, Eesti, Hollandi, Iirimaa, Itaalia, Norra, Soome, Suurbritannia ja Šveitsi sisearhitektid eriala puudutava seadusandliku regulatsiooni erinevuste ja sarnasuste üle liikmesriikides. Ülevaatliku ettekande professiooni regulatsiooni arengutest Saksamaal pidas sealse erialaliidu jurist.

ECIA peaassamblee valis Anja Dirksi Hollandist jätkama presidendi ametis möödunud aastal alustatud tööd. ECIA juhatuses jätkavad Jan Geysen Belgiast, Marianne Daepp Šveitsist, Elke Kaiser Saksamaalt, Tüüne-Kristin Vaikla Eestist. Uueks juhatuse liikmeks valiti Teresa Casas Hispaania. Eesti Sisearhitektide Liidust osalesid peaassambleel ESL-i esimees Urmo Vaikla, aseesimees Kaido Kivi ja tegevjuht Liivi Haamer.

Assamblee lõpetuseks järgmisel päeval tutvustati külalistele Zyrichi suurimat ülikooli Toni Areal, mis asub värskelt rekonstrueeritud piimatööstuse hoones (EM2N arhitektid, Zürich, 2011 – 2014). Ülikoolis asub silmapaistev Šveitsi disainmööbli kogu ja innovatiivsete materjalide labor.

Eesti Sisearhitektide Liidust osalesid peaassambleel ESL-i esimees Urmo Vaikla, aseesimees Kaido Kivi ja tegevjuht Liivi Haamer.

[/kaart]