Tagasi

SISU 2019 kannab pealkirja “Tegelik / Actual” ja toimub juuni keskpaigas Tallinnas

EELKUTSE

Eesti Sisearhitektide Liit korraldab
12. – 14. juunini 2019 Tallinnas Põhjala tehases
rahvusvahelise sisearhitektuuri sümpoosioni

SISU 2019_Tegelik / Actual

Rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU 2019 toimub pealkirja all “Tegelik” Tallinnas Kopli poolsaarel endises Põhjala tehases. Eesti Sisearhitektide Liidu korraldatav SISU on valdkonna suursündmus ning igale sümpoosionile annab oma näo ja suuna kuraatorite toimkonna kokku pandud programm, mis on peamiselt suunatud professionaalsetele sisearhitektidele, valdkonna õppejõududele ja tudengitele, ent avatud osaliselt ka laiemale publikule ning külgnevates valdkondades tegutsejaile. 2019. aasta SISU kuraatorite meeskond on pärit EKA sisearhitektuuri osakonnast ning seda juhib professor Hannes Praks.

Fookus ja formaat

Käesoleval aastal on SISU sümpoosioni tähelepanu keskmes sisearhitektuuri füüsilise kohalolu aspekt, käegakatsutavus, ruumi taktiilsus, materjalid. Uurime ruumilise sekkumise, ehitamise ja loomise strateegiaid läbi hariduspraktikate, mis kombineerivad otsest kaasamist ja osalust füüsilise ruumi loomisel ning suurel skaalal prototüüpimist ruumiloomes. Sümpoosioni erinevate etappide käigus keskendume kombatavale-sensoorsele kogemusele, mida ruum pakkuda saab, vaatleme materjalidisaini sisearhitektuuri skaalal ning otsime inspiratsiooni EKA kauaaegse õppejõu ja sisearhitekti, professor Vello Asi sõnadest, et ruumi tuleks alati luua seestpoolt väljapoole.

12. – 14. juunini 2019 kutsume sisearhitekte ja valdkonna tudengeid, samuti arhitekte, disainereid ja teisi naabervaldkondades tegutsejaid kolm päeva kestvale uurimisretkele sisearhitektuuri ja ruumiloomise protsessi sisemusse Põhjala tehases Marati tänaval Tallinnas. Me alustame tühjast ruumist ja ehitame koos – töötubade ja loengute vormis – üles 2019. aasta SISU sümpoosioni. SISU 2019 töövorm jaguneb 50/50 töötubadeks ja loenguteks.

Toimumispaik

2019. aasta SISU sümpoosion leiab oma kodu Põhjala tehases, mis paikneb Tallinnas Kopli poolsaarel – 15-minutise trammisõidu kaugusel kesklinnast. Endine laevaehituspiirkond, kus hiljem on toodetud kuulsaid Põhjala kummikuid on hetkel tegemas oma tulevikku suunavaid olulisi otsuseid ning mitmed neist on eelkõige just nimelt ruumilised. See teeb Põhjalast SISU sümpoosionile suurepärase partneri ja pakub sündmusele inspireerivat asukohta, et saaksime uurida ruumiloome-strateegiaid, mida sisearhitektid Eestis ja mujal just täna kasutavad. Põhjala ruumikad, võimalustele avatud pinnad annavad meile võimaluse sümpoosioni käigus mitte ainult rääkida valdkonna praktikatest, vaid ka näidata, kaasata, luua ja ehitada ruumi – näidata sisearhitektuuri hariduslikke praktikaid.

Sümpoosionil astuvad töötubade, loengute ja etteastetega üles

Veiko Liis (Tallinn)
b210 arhitektid ja Pavle Stamenovic (Tallinn / Belgrad)
Laura Linsi ja Roland Reemaa (Tallinn / London)
Daniel Zamarbide (Genf / Lissabon)
Prof Masayo Ave (Berliin)
Jimi Tenor & Trashchestra (Helsingi)
Karsten Födinger (Karlsruhe)
Kärt Ojavee (Tallinn)
Elena Khurtova ja Marie Ilse Bourlanges (Amsterdam)
Eik Hermann (Tallinn)
Damon Taylor (London)
jpt.

Praktiline pool

SISU sümpoosioni töö toimub inglise keeles.
SISU on tasuta ja avatud kõikidele teemast huvitatutele. Töötubadesse palume end ette registreerida – registreerumine avaneb mai alguses!

SISU 2019 toetajad

Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

Rohkem infot

Projektijuht Silja Kukk silja@esl.ee
Kuraatorite toimkonna liige Andrea Tamm andrea.tamm@artun.ee
Meediakontakt Triin Männik, triin.mannik@artun.ee

Ole kohal!