Tagasi

Sisearhitektuuri nädal 2020

Sisearhitektuuri nädal 2020 toimub 27.-28. mail ja sel korral digikultuuriaastale omaselt läbi interneti. 

Kuue interjöörivaldkonna tipptegija eestvedamisel toimub kolmandat korda Sisearhitektuuri nädal, mille eesmärk on tähistada rahvusvahelist sisearhitektuuri päeva (25.05). See aasta on programm olude sunnil vähendatud formaadis ja digitaalsete veebiseminaride vormis, kuid ettekanded sellegipoolest väga inspireerivad.

Käesoleval aastal on Sisearhitektuuri nädala seminarid väga praktilistel ja päevakajalistel teemadel. Kolmapäeval, 27. mail teevad Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse esinaine Pille Lausmäe-Lõoke ja Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ettekande teemal „Sisearhitektuur kui kultuuripärand“. Arutlusele tuleb, milliseid interjööre peetakse kultuuriväärtuslikuks ning mis on sisearhitekti roll interjööride uurimisel ja restaureerimisel.

Neljapäeval, 28. mail arutavad arhitektuuribüroo D-Sign asutaja ja CEO Vertti Kivi ning Vaikla Stuudio asutaja ja IFI Executive Board Member Urmo Vaikla, mis teeb edukast sisearhitektist eduka ettevõtja.

Neljapäeval toimub ka INJU piduliku auhinnagala otseülekanne Kultuurikatlast. Auhinnagalal tutvustatakse aasta parimaid töid ning kuus silmapaistvat sisearhitekti saavad INJU-nimelise auhinnaga premeeritud.

Sisearhitektuuri nädalat korraldavad AXOR, Interstudio, Lincona, Moodne Valgustus, Muster ja Softrend. Sisearhitektuuri nädalat on Eestis tähistatud 2018. aastast ja ESL sooja egiidi all. Sisearhitektuuri nädala eesmärk on tunnustada Eesti tublisid sisearhitekte.

Lisainformatsioon Edvard Mihkelsaar, 5174795, edvard@interstudio.ee