Tagasi

Seoses eriolukorraga on ajutiselt muudetud loometoetuse taotlemise tingimusi

 

  • Alates 22.04.2020 kuni eriolukorra lõpuni ja kuus kuud peale seda tohivad toetust taotleda ka kõik need, kes on viimase 2 aasta jooksul LLS alusel loometoetust juba saanud.
  • Alates 22.04.2020 kuni eriolukorra lõpuni ja kuus kuud peale seda tohib toetust taotleda vabakutseline loovisik, kes taotlemisele eelneval kuul ei ole saanud tulumaksuga maksustatavat tulu rohkem kui ühe miinimumpalga ulatuses.
  • Alates 22.04.2020 kuni eriolukorra lõpuni ja kuus kuud peale seda tohib toetuse saamise ajal erinevate ebaregulaarsete sissetulekute summa olla kuni üks miinimumpalk kuus (NB! samas peab isik vastama siiski LLS § 3 lg 1 nõuetele ehk ei tohi töötada töölepingu või mõne muu sarnase lepingu alusel).
  • Toetusele ei toimu konkurssi, kõik, kes seaduse mõistes toetusele kvalifitseeruvad ja selleks avalduse esitavad, toetust ka saavad, kuni selleks jätkub toetuse maksjatel rahalisi vahendeid. Kultuuriministeeriumil ja loomeliitudel on nii tava- kui eriolukorras võimalik määrata loometoetusi vaid nii kaua, kuni selleks jätkub riigieelarvest eraldatud raha.

ESLI loometoetuste maksmise kohta saab lugeda siit.