Tagasi

Selgunud on Eesti Sisearhitektide Liidu kuraatorikonkursi “Eesti 100 tooli” võitja

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) kuulutas 11. detsembril 2017 välja võistluse, leidmaks kuraator(id) ESLi näitusele “Eesti 100 tooli”. Kuraatori ülesandeks oli pakkuda välja omapoolne nägemus tooli kui sisearhitektuuris ühe määrava detaili esiletoomiseks, arvestades tema kohta nii Eesti sisearhitektuuri ajaloos, kaasaegses keskkonnas kui ka tulevikuinterjöörides.

Tähtajaks, 11. jaanuariks 2018 esitati kokku 5 ettepanekut ning pärast arutelusid otsustas žürii, kuhu kuulusid sisearhitektid ja ESLi liikmed Pille Lausmäe, Mari Kurismaa ja Ken-Kristjan Ruut, kunstiteadlane Karen Jagodin ning filosoof Eik Hermann, võitja ja teised preemiasaajad konsensuslikult.

Parimaks tunnistati konkursitöö märksõnaga „PEGASUS“, mille autorid on Katrin Tammsaar, Harry Liivrand ja Lilian Sokolova.

Žürii hinnangul on võidutöö „PEGASUS“ atraktiivse kujunduskontseptsiooniga ja hästi läbi mängitud. Huvitava nüansina sisse toodud ettepanek näidata eesti tooli kujunemist paralleelselt ja seoses maailma disainilooga, on tugev ning loob laiema konteksti kohaliku mõistmisel.

Kaks äramärkimist leidnud tööd on „Tool“, autorid Jüri Kermik ja Eero Jürgenson, ning „Võtke istet“, autorid Krista Aren, Tiiu Truus, Helen Oja ja Rein Pakk.

Konkursi preemiafond on kokku 1 600 eurot, millest esikoha preemia on 800 eurot ning äramärkimised mõlemad 400 eurot. Esikoha preemia vahendid on eraldanud Eesti Kultuurkapital.

Talletatud fotomaterjali põhjal koostatakse ka raamat. Kuraatorinäituse, raamatu ja kaasneva vestlusõhtu/seminari prognoositav kogueelarve on 30 000 eurot.

Soovime õnne võitjatele ja täname kõiki osalejaid!

“Eesti 100 tooli” žürii koosoleku protokoll, 180118