Tagasi

Riigikantselei ootab ideid eesistumise tippsündmuste ruumide sisekujunduseks

Riigikantselei otsib parimaid ideid, kuidas kujundada ja sisustada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal kõrgetasemeliste kohtumiste tööruumid. Kuna eesistumise tippsündmuste toimumiskohaks Eestis on valitud Tallinna Kultuurikatel, oodatakse nägemust sealsete tööruumide kujundusele ja sisustusele, mis peavad sobituma ka teistesse kohtumispaikadesse nii Eestis kui ka Brüsselis.

Eesistumise tööruumide sisekujundus peaks tuginema eesistumise sõnumitele ja visuaalsele identiteedile ning toetama Euroopas levinud arvamust Eestist kui nutikast e-riigist, kus tehnoloogiline areng liigub tasakaalus kauni looduse ja puhta elukeskkonnaga.

„Esitame sisearhitektidele põneva väljakutse, sest Tallinna Kultuurikatel on väga omapärase arhitektuuriga, eriti pikkade töökohtumiste korraldamiseks. Lisaks toimuvad eesistumise mitteametlikud ministrite kohtumised ja kõrgetasemelised kohtumised juulis, septembris ja oktoobris. See tähendab, et ootame ajutisi lahendusi, eelistame sisustuse rentimist ning soovime sisustust pärast eesistumist taaskasutada,“ selgitas Külli Teimann, kes tegeleb eesistumise ürituste korralduse ja toimumispaikade valimisega.

Eesistumise tööruumide sisekujundus annab võimaluse tutvustada Eesti uuenduslikku ja eripärast disaini kuni 30 000 Eestisse saabuvale väliskülalisele, aga ka Brüsselis rahvusvahelisele üldsusele. Lisaks toovad eesistumise tippsündmused Eestisse sadu välisajakirjanikke. Seetõttu tuleb sisekujunduses mõelda ka valguslahendustele, teleülekannetele ja pildistamisvõimalustele.

Ideekonkurss  on avatud kõikidele professionaalsetele loovisikutele, kes omavad pikaajalist kogemust ruumide loomises.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 30.november kl.13.00
Konkursi kohta saab selgitusi ja täiendavat teavet riigihangete keskkonnast.
Ideekonkursi registreerimisnumber: 178978

Riigikantselei korraldab 28.oktoobril kell 10:00 Kultuurikatlas konkursist huvitatutele teabepäeva.
Infotunnis osalejatel palume registreerida aadressil kylli.teimann@riigikantselei.ee.

Kavandeid hindab žürii koosseisus Klen Jäärats (žürii esimees, Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaat), Toomas Korb (Eesti Sisearhtiektide Liit), Kristi Lents-Esnar (Eesti Sisearhtiektide Liit), Hannes Praks (Eesti Kunstiakadeemia), Veronika Valk (Kultuuriministeerium).

Lisainfo:
Külli Teimann
Eesistumise nõunik
Tel. +372 50 62229
E-mail: kylli.teimann@riigikantselei.ee
www.eesistumine.ee

Ideekonkursi eeskiri 178978
Lähteülesanne
Lisa 1 – joonised