Tagasi

Rahvusvahelise sisearhitektide ja -disainerite föderatsiooni (IFI) liikmed valivad Nigeerias Lagoses toimuval XXVIII (28.) peaassambleel juhatuse aastateks 2017–2019

IFI PRESSITEADE
15. november 2017, NEW YORK, NY, USA.

Rahvusvahelise sisearhitektide ja -disainerite föderatsiooni (IFI) XXVIII (28.) peaassamblee toimus Nigeerias Lagoses 11. ja 12. novembril 2017. Assamblee korraldas IFI liige, Nigeeria sisedisainerite ühendus (IDAN). IFI juhatus, liikmed, organisatsioonivälised sidusrühmad ja kogukond kogunesid peaassambleel, et vaadata üle ja arutada läbi lõpetatud IFI programmid ja projektid ning käsitleda uusi algatusi perioodiks 2017–2019. Üliedukalt kulgenud peaassamblee lõpus valiti organisatsioonile aastateks 2017–2019 uus juhatus.

Arutluse all olnud projektid, ettepanekud ja programmid toetavad IFI üleilmset kogukonda ning vastavad organisatsiooni eesmärgile „Luua platvorm sisearhitektuuri ja -disaini propageerimiseks, et olla sisearhitektuuri hääl ja edendada disaini panust ühiskonda kõikjal maailmas“. Ainsa erialase rahvusvahelise föderatiivse organisatsioonina ning sisearhitektuuri ja -disainerite organisatsioonide üleilmse häälekandjana täidab IFI sellise globaalse foorumi rolli, kus vahetatakse ning arendatakse teadmisi ja kogemusi, mis on seotud üleilmse hariduse, uurimistegevuse ja praktikaga. IFI toob rahvusvahelise kogukonna kokku, et aidata kaasa siseruumide kujunduse mõjule ja rakendamisele, edendada sotsiaalset vastutustunnet ja parandada elukutse staatust kogu maailmas. IFI seisab ühiselt sisearhitektuuri eriala ja elukutse eest kogu maailmas. Organisatsioon esindab rohkem kui veerand miljonit rahvusvahelise disainikogukonna disainerit, õppejõudu ja tööstusharu sidusrühma kõigil seitsmel mandril.

Perioodiks 2017–2019 määratud juhatus peegeldab organisatsiooni rahvusvahelist olemust. Juhatuse liikmed on erialaselt eesrindlikud, edukad ja tuntud liidrid oma piirkonnas ja riigis. Nende oskusteave ja kogemused aitavad IFI-l sisearhitektuuri ja -disaini üleilmses disainikogukonnas edaspidi veelgi enam mõjutada ning viia ellu IFI eesmärke. Peale valitud juhatuse liikmete lisas juhatus veel kaks ühiselt valitud liiget – eeskujulikku juhti, kes kutsuti juhatusse tänu oma erialastele teadmistele ja kogemusele.

Juhatus 2017–2019

Steve Leung, president 
HIINA/HONGKONG
Hongkongis sündinud Steve Leung on väljapaistev arhitekt, siseruumide ja toodete kujundaja. Leung on pühendunud nüüdisaegse stiili edendamisele ning tema tööd peegeldavad tugevat ja eriomast minimalistlikku joont, milles saavad oskuslikult kokku tänapäevane tunnetus ning Aasia kultuur ja kunstid. 1987. aastal pani ta aluse arhitektuuri ja linnaplaneerimisega seotud nõustamisfirmale, mis restruktureeriti 1997. aastal ettevõteteks Steve Leung Architects Ltd ja Steve Leung Designers Ltd. Ta on sisekujunduse ringkonnas pidanud mitut olulist ametit. Ta oli Hiina riikliku sisekujundusühingu (CIDA) kujunduskomisjoni tegevdirektor ja üks C Foundationi asutajaid. Ta on kujundanud ja juhtinud mitmesuguseid tuntud projekte ning tehtud töö eest on teda Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas ja mujal maailmas tunnustatud rohkem kui 120 disaini- ja ettevõtlusauhinnaga.

Titi Ogufere, ametisse astuv president 
NIGEERIA
Titi Ogufere on eriala eesotsas Nigeerias, kus ta on loonud edukaid ettevõtteid, sh Essential Interiors Consultancy, Aesthetics Design Studios ja Essential Interiors Magazine. Ta aitas asutada Nigeeria sisekujundajate ühendust (IDAN), mis on Nigeeria tähtsaim sisekujunduse ühendus, pakkudes sisekujundajatele ametialase täiendamise võimalust ja suuniseid. Peale selle pani ta hiljem aluse parima sisekujunduse auhinnale (IDEA) – esimesele riiklikule auhinnale Nigeeria disaini ja selle esindajate reklaamimiseks ning Aafrika sisearhitektuuri üldisema võrgustiku tugevdamiseks.

Sebastiano Raneri, eelmine president
ITAALIA
Enne IFI presidendi kohustuste täitmist perioodil 2015–2017 oli Sebastiano Renari Associazione Italiana Progettisti d’Interni (AIPI) president aastatel 2008–2014. Nuccio Raneri Design Studio asutaja ja juhina on ta erialast tööd teinud juba üle 30 aasta. Tema kujundustööde loomingulisus ja inspireerivad lahendused on leidnud kujunduskogukonna hulgas ulatuslikku tunnustust. Sisekujundusvaldkonnas on ta töötanud kutseõppe arendamise ja ametistandardite väljatöötamisega. Ta on kirjutanud ja avaldanud palju erialaseid artikleid rahvusvahelistes ajakirjades.

Roberto Lucena
PUERTO RICO
Roberto Lucena on Puerto Rico disainerite-dekoraatorite ühingu (CODDI) endine president ning praegune nõukogu ja Interdisciplinario de Professional Associationsi juhatuse liige. Oma erialal on ta puutunud kokku nii Puerto Rico valitsusasutustele kui ka eraõiguslikele organisatsioonidele loodud projektidega, näiteks Coca Colale, Puerto Rico Bayanmoni lastepsühhiaatria haiglale. Ta on tuntud avaliku elu tegelane, kes teeb kaasa ka ühes kohalikus telesaates.

Maria Elena Salinas Ledesma 
URUGUAY
Maria Elena Salinas Ledesma on arhitektuuri- ja sisekujundusbüroo Estudio Salinas juhataja ja omanik. Büroo pakub Uruguays ja Panamas Multicontainerile disaini- ja tehnilist konsultatsiooni. Praegu tegutseb ta Uruguay professionaalsete sisekujundajate ühingu (ADDIP) nõuandva presidendina, olles täitnud ADDIPi presidendi ülesandeid aastatel 2015–2016. Ta on ADDIPi direktorite nõukogu liige aastast 2005.

Kay Sargent 
USA
Kay Sargent on tunnustatud ekspert töökoha ja töökohaga seotud strateegiate kujundamise küsimustes. Tal on üle 30 aasta kogemust Fortune 500 ettevõtete heaks töötamisega. Ta juhtis Fortune 500 üleilmse kinnisvaraportfelli optimeerimise ja uuendusmeelsete töökeskkondade loomise protsessi. 2017. aastal nimetas CoreNet Global Kay kolmeks aastaks oma juhatuse liikmeks. Ta tegutseb ASID Foundationi hoolekogu liikmena ja IFMA töökoha uuendajate juhatuses. Ta on avaldanud palju artikleid ja tegutsenud mitmel pool lektorina. Teda on kahel korral pärjatud CoreNeti parima kõneleja auhinnaga Luminary.

Urmo Vaikla
EESTI
Urmo Vaikla on sisearhitekt ning mitmes valdkonnas tegutseva arhitektuuri-, kunsti- ja disainistuudio Vaikla Studio asutaja ja partner Tallinnas. Aastatel 2013–2017 tegutses ta Eesti sisearhitektide liidu (ESL) juhatuse esimehena, kuuludes praegu ESLi nõukotta. Peale selle kuulub ta ka Eesti Kunstnike Liitu. Aastatel 2006–2013 töötas ta Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna kaasprofessorina.

Mike Lim, ühiselt valitud liige
SINGAPUR
Mike Lim kutsuti ühiselt valitud juhatuse liikme kohale seoses tema erialaste teadmistega. Ta juhib sisekujunduse, ruumiplaneerimise ja projektijuhtimise teenuseid pakkuvat ettevõtet DP Design. Tema suuremate projektide hulka kuuluvad näiteks Dubai kaubanduskeskus (suurim kaubanduskeskus maailmas), kuurort Resorts World Sentosa, Changi lennujaama 1. ja 2. terminal, Paragoni kaubanduskeskus, Nooni väljak ja Abu Dhabi torn.

Dorothy van’t Riet, ühiselt valitud liige
LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK
Ühiselt valitud liikmena saab Dorothy van’t Riet pakkuda juhatusele oma kogemusi ja erialaseid teadmisi. Ta tegutseb oma ettevõtte Dorothy van’t Riet Design Consultants loomingulise juhi ja peasisekujundajana, kuuludes ühtlasi Lõuna-Aafrika Vabariigi sisekujundajate gildi. DVRi disainiakadeemia asutajana on ta aktiivselt tegelenud sisekujundusõpet puudutavate küsimustega, korraldades alustavatele noortele sisekujundajatele mitmesuguseid kursuseid.

XXVIII (28.) peaassamblee lõppedes määrati IFI tegevjuhiks rahvusvahelise sisearhitektuuri ja -kujunduse ning IFI kogukonna hulgas tuntud Shashi Caan.

IFI juhatab sisse erialase arengu ja edasijõudmise uue ajastu, toetudes selleks seni saavutatule, uue juhatuse tugevustele ja IFI sekretariaadi kindlatele juhioskustele.