Tagasi

Narva linnafoorum „Piirnemised Narvas“

16. detsembril kell 18-20 toimub Narva linnuse Remteri saalis Eesti Arhitektuurikeskuse Narva linnafoorumi „Piirnemised Narvas“ avalik üritus.

Seekordne linnfoorum uurib Narva aktuaalsete piirkondade: Tallinna mnt, vanalinna, jõe ääre, Peterburi mnt ja piiriületusala omavahelisi suhteid ja ühendusi. Nimetatud Narva alade kohta on olemas erinevates etappides planeeringuid ja projekte, hetkel pole aga kindlust nende elluviimiseks. Narva linnafoorumi eesmärgiks on mõtestada neid alasid just üldisemalt, tegeleda küsimustega, mis on nende osade ruumiliseks omapäraks, kuidas seda rõhutada, mis toimub nende kokkupuutealadel, kuidas nad omavahel ühendatud on?

Täiendav info ürituse kohta: www.arhitektuurikeskus.ee/linnafoorumid  . Avalik üritus on jälgitav ka otseülekandena veebist, mille lingi leiate samalt aadressilt. Kodulehelt leiate ka eelmiste foorumite videoülesvõtted.

Avalikule üritusele eelneb kahepäevane töötuba 15-16. detsembril, kus osalevad Siiri Vallner, Indrek Peil, Kalle Komissarov, Tõnu Laigu, Anne Hallik, Tiit Sild, Veronika Valk, Heikki Kalle, Peeter Tambu. Diskussioonidesse on kaasatud Narva Linnavolikogu ja Linnavalitsuse liikmed, Narva kolledþi esindajad, alaga seotud investorid ning eriala eksperdid. Üritust modereerib Ülar Mark    .

Linnafoorumite üritustesari toimub Arhitektuurikeskuse eestvedamisel. Iga Linnafoorum tegeleb konkreetse (arengujärgus) koha/probleemiga linnas, eesmärgiga luua diskussiooni kohaga seotud erinevate huvigruppide vahel. Linnafoorumi tulemusena peaks sündima mitmekihiline ala käsitlev kontseptsioon, millele tuginedes oleks võimalik vaadeldava ala arendamisega edasi minna. Kontseptsiooni mitmekihilisus tähendab, et sellega oleks võimalik haakuda nii arendajatel-investoritel kui ka arhitektidel-planeerijatel.

Linnafoorumite sari algas oktoobris 2009 Tallinnas, kus vaadeldi Linnahalli-uue linnavalituse hoone-Kultuurikatla piirkonda. Järgmine Linnafoorum toimub samuti Tallinnas 16-17. veebruaril.

Linnafoorumid toimuvad aasta jooksul kaheksal korral järgmistes kohtades: Rakveres, Narvas, Tartus, Pärnus, kolmel korral Tallinnas ning Viimsi vallas. Projekti rahastab EAS Norra-EMP regionaalarengu toetusprogrammi raames 1,7 miljoni krooniga.
Lisainfo:
Kaja Pae
56 95 7067
kaja@arhitektuurikeskus.ee

Ülar Mark
503 8872
ular@arhitektuurikeskus.ee

Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ

Ootame osalema!

Eesti Arhitektuurikeskus