Tagasi

Moodsa Valgustuse uuenenud näidistesaal “Valguses ja varjus”

Moodsa Valgustuse näidistesaal Rävala puiesteel on juubeliaastaks läbinud põhjaliku värskenduskuuri. Tänu uuele kujundusele, mis loob visuaalset avarust, on muutunud  ka ruumide funktsionaalsus.

Sisearhitektid Riin Kärema Ja Kerli Lepp on loonud Moodsa Valgustuse näidistesaalis keskkonna, kus iga huviline saab nii uudistada disainvalgustite vormi, kui ka katsetada ja mõtestada aina tehnilisemaks muutuva valgusmaailma erinevaid aspekte.

„Peamine eesmärk oli luua inspireeriv keskkond, kus ruum täidab oma eesmärki – näitab parimal võimalikul viisil valgustite valguse ja varju mängu ning tehnilisi võimalusi. Meie nägemus oli luua salongis suurem avarus ja parandada toodete vaadeldavust. Funktsionaalselt lisandus teine korrus, mis toimib kasuliku pinnana, andes teise rakursi keskkonnale. Kõrge ja avar ruum võimaldab nüüd kogeda tervikut kahel erineval tasandil, tuues esile kõige tähtsama – suurepärase tootevaliku.” kirjeldavad muudatusi sisearhitektid.

Disainvalgustitele on pühendatud viiemeetrise laekõrgusega näidistesaal, kus on lisaks headele tuttavatele kaubamärkidele esindatud ka seitse uut brändi. Välisvalgustite väljapanek asub eraldi alal teise korruse rõdul.

Tehniliste valgustite puhul on peamiseks funktsionaalsus. Need on paigaldatud näitusesaali black-box alale, kus on võimalus päevavalgus isoleerida. Seal saab aimu valgustehniliste näitajate olemusest. Black-box on tänuväärt labor uurimaks, millist mõju avaldab valgustus erinevatele sisearhitektuursetele lahendustele nagu materjalid ja värvid.

Valgustite funktsionaalsuse testimiseks oleme loonud Moodsa Valgustuse mobiilirakendus. Selle abil saab mugavalt valgusega mängida, katsetada erinevaid valgustemperatuure, -tugevusi ning jälgida varjude teket.

Uuenenud näidistesaal on mugavaks töökeskkonnaks sisearhitektidele ja -kujundajatele, võimaldades tunnetada erinevate valgustite omadusi ja neid klientidele loomutruult esitleda. Salongi uus ruumilahendus on sobiv korraldamaks kliendikohtumisi, et leida ühiselt parim valgustuslahendus.