Tagasi

Linnainstallatsioonide festivali LIFT11 ideekavandite konkurss

Konkursi algus: 23. august 2010 Konkursitööde esitamise tähtaeg: 11. oktoober 2010  Konkursi tulemused tehakse teatavaks LIFT11 kodulehel hiljemalt 30. oktoobril 2010. Ideekonkursi tingimused on allalaetavad kodulehel http://lift11.ee

Lisainfo: info@lift11.ee

Konkursi eesmärgiks on leida kümme kohaspetsiifilise installatsiooni projekti, mis teostatakse Tallinna avalikus linnaruumis festivali jooksul maist septembrini 2011. Festivali eesmärgiks on kaasaegse avaliku ruumi kunsti mitmekesiste väljendumisvõimaluste tutvustamine ning kunstnike, arhitektide ja teiste erialade esindajate koostöö soodustamine. Festivali eesmärgiks on tuua fookusesse igapäevases kasutuses olevat linnaruumi, juhtida tähelepanu väheteadvustatud, probleemsetele, või vastupidi, tähenduslikult ülemäära laetud kohtadele, ja esitada väljakutse Tallinna „postkaardikuvandile“.

Oodatud on avaliku ruumi kunstiteosed, mille lähtekohaks on konkreetsed kohad ning mis tegelevad sealse ruumilise identiteedi ja vaataja aktiivse kaasamisega. Installatsioone peakski eelkõige iseloomustama keskendumine ruumikogemusele ja kohatajule, samuti suhestumine kohaliku kogukonnaga, nende eluviiside, harjumuste, probleempunktide ja soovidega.

Kavandite alusel valmivad installatiivsed, arhitektuursed, skulpturaalsed objektid, mis olenevalt mastaabist ja olemusest võivad toimida iseseisvate teostena või ka koos kultuuripealinna ajal linnaruumis toimuvate teiste kultuurivaldkondade üritustega (lähtekohana, toetava struktuurina või paviljonina muusika-, teatri-, sõna- või audiovisuaalse kunsti ürituste jaoks). Tegemist võib olla eksperimentaalsete ruumiliste objektide, interaktiivsete valgus- ja heliinstallatsioonide, kineetiliste teoste vms. Sõltuvalt idee ja sõnumi olemusest võivad installatsioonid ulatuda väikestest ja lühiajalistest sekkumistest mõõtmetelt suurte ja ajaliselt kogu perioodi hõlmavate objektideni. Installatsioonide asukohavalik on Tallinna piires vaba.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 11. oktoober 2010, tulemused avalikustatakse hiljemalt 30. oktoobril 2010.

Linnainstallatsioonide festivali LIFT11 kuraatorid on Margit ArgusMargit AuleMaarin Mürk ja Ingrid Ruudi.

Ideekonkursi žüriisse kuuluvad veel Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, Eesti Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere, arhitektuuriteadlane Andres Kurg ja kunstnik Marko Mäetamm.

Ideekonkursi tingimused on allalaetavad kodulehel http://lift11.ee

Lisainfo: info@lift11.ee