Tagasi

KUNSTIAKADEEMIA SISEARHITEKTUURI JA MÖÖBLIDISAINI MAGISTRANDID ESITLEVAD TAASKASUTATUD MATERJALIST LOODUD PINKE

Eesti Kunstiakadeemia

Sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna TEADE

Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini magistrandid esitlevad taaskasutatud materjalist loodud pinke 

Arhitektuuri- ja Disainigaleriis, Pärnu mnt 6 avatakse 19. veebruaril, 2013 kell 18:00 sisearhitektuuri ja mööblidisaini magistrandide näitus BENCH 50:50.  Näitusel on eksponeeritud Soome disaineri Simo Heikkilä meistriklassis valminud pingid, mis magistrandid oma kavandite järgi ka ise meisterdasid.

Neid juhendas osakonna kauaaegne partner Simo Heikkilä, keda võib pidada Soome disaini üheks võtmekujuks.

“Ehedust, lihtsust ning traditsioone väärtustava loojana on ta inspireerinud paljusid Põhjamaade, aga ka Aasia noori mööblidisainereid,” iseloomustab sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna juhataja prof Toivo Raidmets.

Heikkilä palus tudengitel valmistada pingi, mis oleks vähemasti pooleldi taaskasutatud materjalist. Üliõpilased jõudsid nutikate ja esteetiliselt meeldivate tulemusteni: pingiks vana uks, puidu ja metallijäägid, kartong, aga ka küttepuud.

Näitusel tutvustavad oma töid magistrandid Liina Rohtlaan, Kaiko Kerdmann, Ivo Rannaste, Heleri Lindeberg, Alina Nurmist, Kadri Tonto, Õnnela Soidra, Karin Lageda.

 

Näitus on avatud 20.02.-02.03.2013

E-R 12-18
L 12-17

Teate toimetas ja edastas Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht Eesti Kunstiakadeemia Tel 6 267 111 Mob 56 26 4949 www.artun.ee Sit aedificemus!