Tagasi

Konverents “Sotsiaalne tänav” tulekul

Kolmapäeval, 22. septembril algavad VII Urbanistika ja linnamaastike päevade II osa. Konverentsi arutelud ja loengud koonduvad pealkirja alla „Sotsiaalne tänav“.

Lisainformatsiooni ja tervikliku programmi leiab leheküljelt www.urbanistika.ee/news

Urbanistika ja linnamaastike päevad toovad kokku nii urbanistika, arhitektuuri, maastikuarhitektuuri, disaini ja inseneriteaduse rahvusvahelised eksperdid kui ka linnaaktivistid ja sotsiaalse suunitlusega ettevõtjad. Programm koosneb kutsutud esinejate loengutest, temaatiliselt grupeeritud lühiettekannetest,vestlusringidest ja ekskursioonidest. Uuendusena tulevad lisaprogrammis näitamisele sel suvel rahvusvahelise workshop’i CinemArchitecture raames valminud lühifilmid. Vahetult peale konverentsi on võimalus osa võtta Briti Nõukogu korraldatud Tulevikulinna mängust, mis keskendub konverentsi teemale “Sotsiaalne tänav”. Peamiseks sündmuspaigaks on Kanuti Gildi SAAL, õhtune filmiprogramm toimub EKA arhitektuuriosakonnas, mõlemad asuvad aadressil Pikk 20, Tallinnas.

Konverentsi teema „Sotsiaalne tänav“ on üles keerutanud laial skaalal avaliku ruumi käsitlusi. Tänavaruum on linna nägu, seda nii arhitektuurses kui sotsiaalses mõttes – tänaval toimuv elu, kohtumised, eksimised, mängud on piiritletud fassaadide rea, tänavamööbli, liikluse, kuid ka kultuurikontekstiga. Selle aasta erakordselt suur esinejate arv näitab meid ümbritseva avaliku ruumi loomise ja tarbimise teema aktuaalsust.

Kutsutud esinejateks on:

Arhitekt Henning Thomsen , Gehl Architects, DK – Cities for People Dr Sabine Knierbein , SkuOR, AU – Public spaces in Berlin as strategic sphere for capital accumulation : For cities! For people? Attention! Dr Zane Berzina , Art College BerlinWeissensee, DE – Material Innovation, Soft Technologies and High Craft or Making the Invisible Visible: A Case Study of the EStatic Shadows Research Project.Sessioonid koosnevad temaatiliselt grupeeritud lühiloengutest. Teemablokid on „Kogukondade loomine tänavate kaudu“ (Creating Communities Through Streets), „Postkapitalistlik tänav“ (Postcapitalist Street), „Seinad,piirid ja künnised“ (Walls, Boundaries and Thresholds). Urbanistika ja linnamaastike päevi organiseerivad Eesti Kunstiakadeemia Urbanistika ja Linnamaastike õppetoolid. Korraldusmeeskonda kuuluvad Katrin Koov, Panu Lehtovuori, Lilia del Rio, Jüri Soolep ja magistrandid.

Konverents toimub inglise keeles ning osalemine on tasuta. Kõik kuulajad on teretulnud! Konverents algab kolmapäeval 22. septembril kell 10.00 ja lõpeb 23. septembril. VII Urbanistika ja linnamaastike päevi toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia ja Briti Nõukogu. Lisainformatsiooni ja tervikliku programmi leiab leheküljelt www.urbanistika.ee

Arhitektuuri osakond

Eesti Kunstiakadeemia

Tel: 642 0071

E-mail: urban@artun.ee