Tagasi

Nõmme Kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkurss

Tallinna Linnavaraamet koostöös Eesti Sisearhitektide Liiduga kuulutas välja Nõmme Kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkursi, mis on avaldatud riigihangete registris viitenumber 251451.

Pakkumuse esitamise tähtaeg on 23. augustil 2022 kell 13:00.

Otselink: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/4648280/general-info

Nõmme Kultuurikeskuse väliste remonditööde planeerimise kõrval käib ka aktiivne sisetööde planeerimine. Sellel aastal toimub sisearhitektuuri ideekonkurss ning projekteerimine. Ehitustööd jäävad edaspidiseks.

Kultuurikeskuse sisekujunduse rohelise-halli tonaalsuse ja ruudukujuliste elementide autor on Maarja Nummert, kelle projekti järgi aastal 1995 said kultuurikeskuse ruumid moodsa heleda ilme. Aastal 2002 valmis kultuurikeskuse juurdeehitus, kus jätkus sarnane idee.

Vahepealsetel aastatel värskendusremonte tehes on muudetud seinte värvitoone ning ruudukujulised mustrid üle värvitud. Aastal 2015 lõi sisearhitekt Kalle Pabut fuajee sisekujunduseks uue lahenduse – art deco stiilis punase-kollase tonaalsusega seinad musta-valge-ruudulise põrandaga. Selle idee teostus jäi osaliseks ning erinevaid toone fuajees ühtlustavad inventar ja vaibad. 

Kultuurikeskuse sisekujunduses on tänaseks liiga palju erinevaid ideid, mistõttu otsustati edasi minna ideekonkursiga. Eesmärgiks leida sisekujunduse kontseptsioon, et kujundada kultuurikeskuse ruumid kaasaja nõuetele ja kultuurikeskuse vajadustele vastavalt. Välja arvatud teise korruse koridori seinamaaling aastast 2014, mida autor Kaie Kal on täiendanud aastatel 2018 ning 2021. Seinamaaling on plaanis säilitada.

Konkursi esimest kolme kohta premeeritakse rahaliste auhindadega ning esimese kolme koha võistlustöödest on plaanis avada ka näitus.

Nõmme Kultuurikeskuse hoone on ehitatud 1924. aastal arhitekt Ferdinand Gustav Adoffi projekti järgi kinomajaks.

Hetkel on pooleli kultuurikeskuse fassaadi renoveerimine. Kersti Arulaidi ja Ilmar Jakobsoni projekti järgi taastatakse maja esialgne välisilme (sh suure saali kahe akna avamine, esifassaadi ruumiline vanik), millele annavad oma moodsa aktsendi LED reklaamkastid ja välisvalgustus.

Huvilistel on võimalik Nõmme Kultuurikeskuse hoonega tutvuda SISSE! objektikülastuse raames 10. augustil 2022.

Foto: Tiit Mõtus