Tagasi

Kohtla-Järve ühishoonele otsitakse kunstiteost – TÄHTAEG 31.08.2022

Hea koostööpartner,

Kohtla-Järve ühishoonele otsitakse kunstiteost

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoonele Kohtla-Järvel. Kunstiteose asukoht on  peasissepääsu ees avalikul alal. Loodav kunstiteos peab olema sobiv ja kohane siseturvalisuse ühishoonele, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Otsitav kunstiteos peab olema mahuline, kõikidest külgedest vaadeldav skulptuur või installatsioon. Kunstiteos on mõeldud hoone sissepääsu aktiveerimiseks ning positiivseks tervituseks hoonesse sisenemisel. Teost luues võiks lähtuda märksõnadest – kaasaegne, esinduslik ja riigi kohalolek.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 31. august 2022 kell 15.00. Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt  www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, klaas või nende omavaheline kombinatsioon. Keelatud ei ole teiste materjalide kasutamine või lisamine, lähtuda tuleb vastupidavusest ja sobivusest ümbritseva keskkonnaga.

Etteantud betoonis alusel asuva kunstiteose orienteeruvad maksimaalsed gabariitmõõtmed võiksid olla 3000 mm pikkus x 2000 mm kõrgus ja 1000 mm laius. Kogu broneeritud mahtu ei pea täitma taiesega, kuid oluline on, et kunstiteos oleks ka Järveküla teel liikujatele nähtav ja mõjus.

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Kohtla-Järve ühishoone arhitekt Peep Urb, Päästeameti Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann, Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Paul Mänd ja Aime Kuulbusch, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Hanno Soans, Epp Lankots ja Indrek Grigor ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Marek Moldau Riigi Kinnisvarast.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 60 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 3000 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

2023. aasta kevadel valmiva siseturvalisuse ühishoone avalike teenuste alla kuuluvad Päästeameti ennetustöö, sh koolitused ja üritused ning Politsei- ja Piirivalveameti ohvriabi, sh kriminaalhooldus. Hoone saab olema kasutuses 24 tundi ja 7 päeva nädalas. Siseturvalisuse ühishoone asub Kohtla-Järvel, aadressil Järveküla tee 40.

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

Uudisnupp Riigi Kinnisvara kodulehel: https://www.rkas.ee/et/uudised/kohtla-jarve-uhishoonele-otsitakse-kunstiteost

Infot käimasolevate protsendikunsti konkursside, tellitud teoste, näituste ja infotundide kohta leiate: https://www.facebook.com/protsendikunst

Lisainfo: Sixten Heidmets

sixten.heidmets@rkas.ee