Tagasi

Kallid loomeliitude liikmed ja meie sõbrad

Interdistsiplinaarus on mõiste, mis võib kõlada ohtlikult või tüütult. Ometi on sel sõnal oma tähendus ja koht. Spetsialiseerumisest, oma valdkonda kapseldumisest pole vabad ka kaunid kunstid. Tegutsedes oma huviala piires, ei tunta pahatihti teistes loomingulistes valdkondades toimuvat ja kunstialade kohta käibivatel stereotüüpidel on seetõttu paraku võimalik ka haritlaskonnas pinnast leida. Loomeliidud (Eesti Arhitektide Liit, Eesti Kunstnike Liit, Eesti  Sisearhitektide Liit, Eesti Disainerite Liit, Eesti Kinoliit, Eesti Kirjanike Liit, Eesti Teatriliit, Eesti Heliloojate Liit ja Eesti Ajakirjanike Liit) usuvad, et kultuurisfääris saab selle vastu midagi ette võtta, saab hoida regulaarselt meeles loomingu universaalset olemust.

Sellest lähtuvalt kutsume kõiki asjatundjaid ja asjaarmastajaid reedel, 16. detsembril kl 19 Arhitektuurimuuseumi,

tähistama loomeliitude aastavahetust seminariga „100 aastat Eesti filmi“ . Järgneb pidu.

Seminar koosneb välkloengu vormis esinemistest, kus erinevate loomealade esindajad käsitlevad oma valdkonna ja filmikunsti vahelisi seoseid.

Nagu seminar üritab ka  pidu ületada valdkondade piire, alates akrobaatilisest varjuteatrist ja helindatud ülevaatest Eesti filmiloo kümnenditest  ning lõpetades näitlejatest DJ-dega.

Esinejad on: Eva Näripea, Raul Vaiksoo, Raoul Kurvitz, Peeter Sauter, Margit Mutso, Jaan Ruus, Olav Ehala, Peeter Ernits, Vladimis Bogatkin, Siim Aimla Ansambel, Keefirivunts, Kreatiivmootor, Rain Tolk, Gert Raudsep jt

Õhtut juhib Tambet Tuisk. Olete oodatud!

Pileteid saab soetada kuni 15.detsembrini kõikidest loomeliitudest ja KUKU klubist hinnaga –

7 EUR /tudengid, seeniorid

10 EUR /loomeliitude liikmed

15 EUR/ kõik teised sõbrad

Kohapeal pilet kõikidele 15 EUR.

PILETEID ON PIIRATUD ARVUL