Tagasi

IV SISU Sümpoosion tõi kokku rahvusavahelisema publiku kui kunagi varem

IV SISU sümpoosion Naked Space“ ehk „Alasti ruum“ toimus tänavu 7. ja 8. juunil erilisel uuel viisil kahes riigis korraga ning tõi kokku rahvusavahelisema publiku kui kunagi varem. Teemakohaselt toimus sümpoosion, mis keskendus kasutuseta ja hüljatud ruumile, Luzerni vanas ujulas, kuhu kogunes ligi 100-pealine publik ja Tallinnas vanas rongitehases ligi 40 kuulajaga, kuid märksa rohkem jälgis sündmust üle video otsekanali enam kui 2500 vaatajat pea kõikjalt maailmast.

Kui Luzernis täitus vana tühjakslastud bassein publikuga, siis Tallinnas Telliskivi Loomelinnakusse rajatud EKA sisearhitektuuri tudengite mobiilne klassiruum täitus SISU teise päeva õhtuks paraku kogu päeva sadanud vihmaveega ja peletas publiku kuivadesse kontoritesse ja kodudesse, kus sai siiski tänu Avisioni ja Babahhi teostatud videoülekandele mugavalt osa sisukatest loengutest ja rikkalikust filmiprogrammist.

Kokku vaadati sümpoosioni live-videoid 3016 korral, neist üksikvaatajaid oli 2571.

Peale Tallinna ja Eesti linnade jälgiti SISU programmi Fribourgis, Stockholmis, Baselis, Zürichis, Luzernis, Kaunases, Viinis, Toskaanas, Põhja Brabandis (Holland), Belgias, Aucklandis (Uus-Meremaa), Telemargis (Norra), Berliinis, Kurzemes, Wales’is ja Kolumbias!

Positiivset huvi SISU jätkamise ja võimaliku võõrustamise vastu väljendasid mitmed osalejad nii Šveitsist kui Inglismaalt.

SISU loengute sisulised kokkuvõtted ilmuvad järelkajana veel Sirbis, Müürilehes ja Moodsas Kodus. Jälgige uudiseid!

Seni saab vaadata fotojäädvustusi nii Facebookis kui sisu.esl.ee lehel ning kogu sümpoosion saab peagi järelvaadatavaks videopildis ESLi YouTube’I kanalil.

SISU IV rahvusvaheline sümpoosion toimus koostöös Eesti Sisearhitektide Liidu, Luzerni Rakendusteaduste ja Kunsti Ülikooli inseneeria ja arhitektuuri teaduskonna, Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna ning Šveitsi Sisearhitektide Liiduga 7. ja 8. juunil, 2017 Neubadi endises basseiniruumis, Luzernis ning samaaegselt mobiilses klassiruumis, mille lõid EKA sisearhitektuuri tudengid Telliskivi Loomelinnakusse Tallinnas.

SISU töögrupp tänab kõiki osalemast ning panustamast sündmuse õnnestumisse!

Kuraatorid: Sibylla Amstutz (Luzern) ja Tüüne-Kristin Vaikla (Tallinn)
Porjektijuhid: Kairi Rand (ESL) ja Natalie Mets (EKA sisearhitektuuri osakond)
SISU Film: Ingel Vaikla
Kommunikatsioon: Solveig Jahnke (EKA) ja Nicole Hartmann (Hochschule Luzern Technik & Architektur)
Graafiline disain: Stuudio Stuudio

SISU toetajad

Schweizerische Eidgenossenschaft / Kommission für Technologie und Innovation (KTI), VSI.ASAI, Eesti Kultuurkapital, Intera, Hals Interiors, André Denz, AVL Dolmetscher GmbH, Création Baumann, Designo AG, Gehri AG, Global Shop Design GmbH, Lista Office LO, Marianne Daepp Innen-Architektur, Pendt AG, Polsterfactory Markus Daepp, Waldis AG

ESL toetajaliikmed

Bauhof Group, Villeroy&Boch Gustavsberg AB Eesti filiaal, Hektor LightMoodne Valgustus, Akzo Nobel Baltics/Sadolin, Decoland, Elke Mööbel, Lincona Konsult, Fagerhult, Floorin, E-Lux Kodutehnika, Wermstock, InterStudio, Vivarec, Geberit, Ambassadors of Design, Puustelli, Glamox HE, I.D. Kangas, Smart WallsBjörn Espresso Bar

Lisateave:
Tüüne-Kristin Vaikla
SISU kuraator
tyyne@vaiklastudio.ee

Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
Mob +372 5626 4949