Tagasi

IV Rahvusvaheline Sisearhitektuuri ja Ruumiloome Sümpoosion SISU “Naked Space/Alasti ruum”

Tööstusajastu tehasehoonetest saavad mõnusad loftid, vanas garaažis sünnib kaasaegne kino ja galeriiruum. Hüljatud ujulast või katlamajast tekivad kultuurielust pulbitsevad kogukonnakeskused. Mis saab edasi mahajäetud ruumist, kui see kistakse alasti, et seda täita uue sisu, inspireerivate ideede ja kaasaegsete võimalustega?   

SISU sümpoosion süveneb ruumi uus- ja taaskasutusse ning uurib, kuidas kaasata kasutajat disainiprotsessi. SISU püstitab küsimuse, kuidas loob sisearhitekt paljastatud ruumile uue funktsiooni ja identiteedi ning kuidas see omakorda mõjutab kohalikku kogukonda. Mida teha hüljatud hoonetega, et neid kergekäeliselt mitte maha ei kantaks, vaid muudetaks taas tegusaks ja inspireerivaks?

SISU läheneb neile küsimustele erialaüleselt – sh sisearhitektid ja disainerid, arhitektid ja filmitegijad, õppejõud ja tudengid mitmekesise kultuuritaustaga ning toimub esmakordselt samaaegselt Eestis ja Šveitsis. Sõnum SISU sümpoosionist kui Euroopa sisearhitektuuri valdkonnas võrdlemisi haruldasest ja karismaatilisest sündmusest on jõuliselt levinud, mistõttu on SISU  sümpoosion sel suvel kutsutud Šveitsi.

SISU IV rahvusvaheline sümpoosion toimub koostöös Eesti Sisearhitektide Liidu, Luzerni Rakendusteaduste ja Kunsti Ülikooli inseneeria ja arhitektuuri teaduskonna, Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna ning Šveitsi Sisearhitektide Liiduga 7. ja 8. juunil, 2017 Neubadi endises basseiniruumis, Luzernis ning samaaegselt mobiilses klassiruumis, mille loovad EKA sisearhitektuuri tudengid Tallinnas.

Meil on rõõm kutsuda teid ruumisümpoosionile SISU 2017 “Naked Space/Alasti ruum”!

Märkige kuupäevad kalendrisse – ootame teid kultuuridevahelistel ruumiuuringutel!

Kava ja registreerumine http://sisu.esl.ee

Liitu SISU uudistega www.facebook.com/symposiumSISU/

Kuraatorid
Sibylla Amstutz (Luzern) ja Tüüne-Kristin Vaikla (Tallinn)

Projektijuht
Kairi Rand
kairi@esl.ee

Kommunikatsioon
Nicole Hartman (Luzern)
nicole.hartmann@hslu.ch
Solveig Jahnke (Tallinn)
solveig.jahnke@artun.ee