Tagasi

Ilmub sisearhitektuurialase õppekirjanduse paremikku kuuluv raamat “Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond “

Selle õppeaasta algul ilmub eesti keeles esmakordselt sisearhitektuurialase õppekirjanduse paremikku kuuluv raamat “Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond”. Kuigi sisearhitektuuri on Eestis õpetatud juba üle 70 aasta, puudub sellel erialal siiani emakeelne õppekirjandus ja käesolev väljaanne on mõeldud selle lünga täitmiseks.

Raamatu “Kontekst+Keskkond” orginaali üks autoritest on Londoni Kuningliku Kunstikolledži sisearhitektuuri osakonna juhataja Graeme Brooker, kes rõhutab kujunduste sisulises analüüsis taaskasutuse, mõistliku energiatarbimise ja säästlikkuse printsiipe. Raamatu teine autor Sally Stone töötab õppejõu ja programmijuhina Manchesteri Arhitektuuriülikoolis. Väljaandes tutvustatakse suurepäraseid lahendusi, mis on leitud interdistsiplinaarse, erialadevahelise lähenemise kaudu.

“Sisearhitektuuri põhitõed: Kontekst + keskkond” uurib viise, kuidas nii hoone sisse- kui väljapoole paigutatud elemendid interjööri mõjutavad. Nende osas pakutakse välja interpretatsiooni, hindamise ja kasutamise meetodid ning analüüsitakse nende ruumimõju. Peamisi teooriaid täiendavad kaasaegsete sisekujunduste detailsed analüüsid, mis teevad ilmuvast raamatust hindamatu käsiraamatu nii sisearhitektuuri- kui arhitektuuritudengitele, samuti ehitusinseneridele ja kinnisvaraarendajatele ning kõikidele lugejatele, kes on sellest erialast huvitatud. Raamatus analüüsitakse näiteks nii seda, mil viisil toimis loomulik ventilatsioon nii iidses mauride ehitatud kindluslossis Alhambras Hispaanias kui ka ülimoodsas Londoni Uue Raekoja hoones Thamesi kaldal.

Inimese tegevus põhineb tema teadmistel ja mõtlemisvõimel. Loodetavasti aitab käesolev raamat kaasa kaasaegse kujunduse aluseks olevate mõtteviiside tutvustamisele. Lisaks raamatu analüüsivõimet, säästlikkust, loomulikku ventilatsiooni, kohalikke materjale ning ringlust ja taaskasutust väärtustavale sisule on väga oluline ka selle lõpus asuv ning esmakordselt ilmuv eesti- ja inglisekeelne sisearhitektuuri eriala termineid sisaldav oskussõnastik.

 

Originaali pealkiri:
Basics Interior Architecture:
Context + Environment
by Graeme Brooker and Sally Stone
© Bloomsbury Publishing Plc, 2008

 

Tõlkis Katrin Kask
Keeletoimetaja Tiina Hallik
Värsitõlge Pille Õnnepalu
Kujundus John F McGill

ISBN 978-9949-81-145-8

 

Raamatu väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Sisearhitektide Liit

 

Raamatu esmaesitlus toimub 8. septembril kell 17:00 Eesti Sisearhitektide Liidu kontoris ja sisehoovis, Rüütli 4 Tallinn.

Olete oodatud!