Tagasi

HABITARE 2011

Kutsume külastama Soome suurimat ja Põhjamaades tunnustatud disaini-, sisekujundus- ja mööblimessi Habitare 2011
Antiigimessi Salong

Kaasaegse kunsti messi ARTHELSINKI
14.- 18. september 2011 Helsingi messikeskuses. 

Habitare on Soome suurim ja esinduslikem mööbli, sisekujunduse ja disainiala mess, mis toimub sel aastal juba 22. korda. Habitare on sel korral erakordne, sest avatakse Helsingi messikeskuse uus hall. Habitare osavõtjaid oli juba suve hakul nii palju, et eksponentidest moodustus ootejärjekord võimalikele vabadele kohtadele. Habitare osavõtjate arv ületab poolt tuhandet, külastajaid on oodata üle 70 000. Igal aastal külastab Habitare messi ligi tuhat huvilist Eestist.

Habitare messil on esindatud järgmised tootegrupid:
Kodu- ja kontorimööbel, köök, vannitoad ja saunad, kaminad ja tulekolded, valgustusseaded, interjööri tekstiilist dekoratsioonid, lisavahendid interjööri dekoreerimiseks, lai valik sisekujunduse materjale ja seadmeid. Esindatud on erialased väljaanded, haridusasutused ning erinevate teenuste pakkujad.

Habitare messi ajal toimub hulgaliselt teemakohaseid üritusi. Osalejate, ürituste ja kogu toimuvaga saab tutvuda korraldajate kodulehel: http://www.habitare.fi/.
Habitare messi täiendavad üksteise kõrval tänapäevast disaini, disainiklassikuid ja innovaatilisi sisustuslahendusi pakkuv Ahead! disainiala, avaliku ruumi kujundamisele, realiseerimisele ja funktsioneerimisele panustav Interiore ala ning valgusteid ja valguslahendusi esitlev väljapanek Valgus.

Habitare messi programmist leiab veel:

uue erinäituse Trash Design, mis näitab toorainena igat liiki kasutusest kõrvaldatut, äravisatut või kulunut;

kolmandat korda toimuva rahvusvahelise EcoDesign erinäituse, mis esitleb teema „MultiFunction“ raames öko­loogilisi teisendatavaid mööbliesemeid;

disainerite rühma Imu Design poolt toodetud Protoshop projekti, mis toob esile uue, eelarvamustevaba disaini ning otsib disaineritele koostööpartnereid ja kontakte tootjatega

Projekteerimiskonkursi, mille finaalis on kuus kempsu – 10. korda toimuva Habitare projekteerimiskonkursi ülesandeks oli luua terviklik pilt välikäimlast ja selles paiknevate esemete arhitektoonilisest ja disainialasest olemusest

teist korda läbiviidava „Made in Finland“ ühisnäituse, mis tõstab fookusesse Soome mööblitööstuse.

Lisaks toimuvad samal ajal ning on sama pääsmega külastamiseks avatud ARTHELSINKI kaasaegse kunsti mess ning antiigi ja moodsa kunsti mess Salong.

Mess on avatud külastajatele järgmiselt:
K 14.9. kl 10-19 spetsialistidele, kutsetega
N 15.9. kl 10-14 spetsialistidele, kutsetega
N 15.9. kl 14-19
R 16.9. kl 10-19
L 17.9. ja P 18.9. kl 10-18

Messile pääseb kutsete ja piletiga.
Piletid Helsingi messikeskuses: 14 EUR, lapsed 7-15 10 €, perepilet 29 €.
Spetsialistide päeval pilet 20 €.

www.profexpo.ee/soomemessid/kalender.php?id=71

 

Habitare avab Helsingi messikeskuses uue messihalli

Soome suurim mööbli-, sisustus- ja disainisündmus Habitare avab 14.-18.9.2011 Helsingi messikeskuses uue halli. Hall 7 pakub Habitare eri valdkondadele lisaruumi. Nii mahuvad messikes­kusesse samaaegselt ka kaasaegse kunsti mess ArtHelsinki, antiigimess Salong ja valgustusala mess Valgus. Külastajatel on võimalik tutvuda kõigi väljapanekutega ühe ja sama pääsme alusel.
Habitare messi väljapanekud käsitlevad nii kodu- kui ka avalike ruumide sisustust ja funktsio­naalsust. Messipindade müük on käesoleval aastal olnud eriti aktiivne ning välja­panekualad on juba peaaegu välja müüdud. Tervikuna on mess ilmselgelt eelmise aasta üritusest suurem. Uus 7. hall pakub huvitavat ennekõike professionaalsetele külastajatele. Seal asuvad üksteise kõrval tänapäevast disaini, disainiklassikuid ja innovaatilisi sisustuslahendusi pakkuv Ahead! disainiala, avaliku ruumi kujundamisele, realiseerimisele ja funktsioneerimisele panustav Interiore ala ning valgusteid ja valguslahendusi esitlev väljapanek Valgus.

Eriilmelised stendilahendused ja hiigelsuured origamiskulptuurid

Ahead! disainisektsioon eristub ülejäänud näitusealast omapärase messiarhitektuuri poolest, mille eest kannab tänavu hoolt palju tunnustust pälvinud disainibüroo Sotamaa Design. Kivi ja Tuuli Sotamaa julge messiarhitektuur väljendab Ahead!’i tänavuaastast teemat, milleks on Muutus / Transformation.

Lähtekohaks on loobumine traditsioonilisest messistendide jaotusest vaheldusrikaste blokkide kasuks. Valged läbikumavad vaheseinad sulgevad stendid osaliselt väljastpoolt ja avavad messi külastajatele vähehaaval uusi vaateid. Messi arhitektuur kasutab ära uue halli muljetavaldavat kõrgust. Osa seinakonstruktsioonidest tõuseb kõrgusesse, muutudes hiigelsuurteks origami­skulp­tuurideks, mis loovad meeleolu ja annavad alale tugevalt isikupärase ilme. Arhitektuuri­elemen­did alistatakse teadlikult inimmõjule: halli põrandale puistatud lahtine materjal levib koos külasta­jatega üle ruumi laiali ja läbikumavatele vaheseintele peegeldatavad kujutised kaasavad möödakäijad väljapaneku osaks.

Ahead!’i territooriumil paiknevad lisaks kõrgetasemelistele eksponentidele ka huvitavad eristendid, nagu Habitare projekteerimiskonkurss, Habitare kollektsioon, uute talentide areen Protoshop ning valdkonna kirjanduse lugemis- ja müügipunkt Lukunurkka – Lugemisnurk.

Projekteerimiskonkursi finaalis kuus kempsu

Juba kümnendat korda toimuva Habitare projekteerimiskonkursi ülesandeks oli luua terviklik pilt välikäimlast ja selles paiknevate esemete arhitektoonilisest ja disainialasest olemusest. Konkursile esitati 110 ettepanekut, millest žürii valis kuus messiks realiseeritavat finaaltööd: HuHuussi (arhitektuuri­üliõpilane TKK Ilari Airikkala), Liberté (arhitekt Mikko Teerenhovi), Kajaste (Kreetta Airila, Riikka Manninen, Julianna Nevari ja Saana Turunen, Lahti disaini- ja kunstiinstituut), Huussi ja kasvimaa (arhitekt Felix Lahtinen), Lyhty (arhitektuuriüliõpilane TTK Varpu Lehtinen) ning Hajosikotoyotasi (arhitektuuriüliõpilane TTK Yoshimasa Yamada).

Soome Messid ja Aalto ülikooli kunstikõrgkooli poolt korraldatava konkursi võitja valib seekord arhitekt SAFA, professor Mikko Heikkinen. Tulemused avalikustatakse messi avamispäeval 14. septembril. Peaauhinna 10 000 eurot annetab Soome Messide Sihtasutus.

Habitare kollektsioon pakub ülevaadet modernsetest klassikutest

Soome Messide ja Disainimuuseumi koostööprojekt ? Habitare kollektsioon ? realiseerub nüüd juba teist korda. 2011. aasta žürii moodustavad Disainimuuseumi juhataja Marianne Aav, London Design Museumi juhtaja Deyan Sudjic, kriitik Hannu Pöppönen ning disainer ja arhitekt Ilkka Suppanen. Žürii valib oma liikmete soovituste alusel maailma erinevatest paikadest umbes 30 sisustusvaldkonna modernset klassikut. Kollektsiooni esitletakse Ahead! disainisektsioonis ning see antakse pärast messi lõppu üle Disainimuuseumi püsikollektsiooni.

Protoshopi kõrge tase

Disainerite rühma Imu Design poolt toodetud Protoshop toob esile uue, eelarvamustevaba disaini ning otsib disaineritele koostööpartnereid ja kontakte tootjatega. Näitusel esitletakse 11 kõrgetasemelist ja selgepilgulist toodet, mida siis valdkonna ettevõtetele pakutakse. Toodete seast leidub mööbliesemeid, väikeobjekte, valgusteid, tekstiile ning ehitusmaterjaliga seotud innovatsioone. Protoshopi ettepanekud valiti välja avatud konkursi korras. Taotlusi laekus kokku tervelt 127, mida on eelmise aastaga võrreldes kaks korda rohkem.

Messil paistab silma Kaj Francki mälestusaasta

  1. aasta on väljapaistva disaineri, professor Kaj Francki mälestusaasta; sell aastal möödub Kaj Francki sünnist 100 aastat. Habitare Ahead! tähistab Francki mälestusaastat koos Design Forum Finlandi ja valdkonna õppeasutustega. Design Forum Finland esitleb messil värskemat Kaj Francki disaini­auhinna laureaati Marja Sunat, esineb messil näitusega ja viib läbi mälestusaastast inspireeritud ümarlauadiskussiooni. Ahead! disainisektsioonis osalevatele õppeasutustele on antud ülesanne mõtiskleda Francki disainifilosoofia üle ja peegeldada seda tänasesse päeva.

EcoDesign näitusel on osalemas üle 100 disaineri

Habitare kolmas rahvusvaheline EcoDesign erinäitus esitleb teema „MultiFunction“ raames öko­loogilisi teisendatavaid mööbliesemeid. Näituse aukülaline, Konstantin Grcic Saksamaalt, on täna­se päeva tähtsamaid tööstusdisainereid. Reklaamifirma Valo korraldatud näitusele on kutsu­tud rahvusvahelisi tippdisainereid ja noori talente nii Soomest kui ka välismaalt. Kutsututel on vabad käed MultiFunction teemale vastava ökoloogilise ja mitme kasutusotstarbega toote disai­nimisel ja realiseerimisel. Tänaseks päevaks on oma osalemist kinnitanud juba üle 100 disaineri (osalejate nimekiri on messi kodulehel).

Messi EcoDesign näituse avamisel 14.9. antakse välja kaks auhinda. Soome Messide Sihtasutuse 5000 euro väärtusega auhinna saab näituse raames teenekas disainer, kelle valib näituse aukülaline Konstantin Grcic. EcoDesigni peamine koostööpartner Sampo Pankki Private Banking autasustab näituse parimat Soome disainerit 2000 eurose auhinnaga. Auhinna saaja valib välja Grcic koos spetsialistide grupiga.

Trash Design – uus trash-disaini erinäitus

Habitare uus erinäitus Trash Design kasutab toorainena igat liiki kasutusest kõrvaldatut, äravisatut või kulunut. Jäätmed disainiks, tarbeesemeteks ja ruumi atmosfäärikujundajateks. Ahead! osakonda püstitatavas Trash Design kodus pakuvad materjalide, värvide ja kasutusotstarvete üllatavad kombinatsioonid messikülalistele ahhaa-elamusi ja inspiratsiooni oma eksperimentide läbiviimiseks.  Erinäitusel on ka oma programm: muuhulgas toimuvad selle raames õpikojad, folgipäev ning projekteerimisvabadust käsitlev loengupäev. Näituse esemeid saab messi toimumise ajal osta.

Näitus Trash Design pakub noortele disaineritele loomevabadust ja leidmisrõõmu. Osalejate seast leiab tegijaid Soome peamistest disainikoolidest ning Rootsi disainikõrgkoolist Konstfack. Erinäituse kuraatoriteks on moedisainer Isa Kukkapuro ja trash-disainer Henrik Enbom.

Soome kodumaised mööbliesemed lastele ja vanavanematele

Teist korda läbiviidava „Made in Finland“ ühisnäitust tõstab fookusesse Soome mööblitööstuse. Janne Tyynismaa ja Jonas Hakaniemi disainitud messiarhitektuur ühendab väljapanekuala silmapaistvaks ja soomlust kiirgavaks tervikuks.

Made in Finland messistendis esitletakse muuhulgas laste joonistuste põhjal projekteeritud mööbliesemeid. Design from & for kids projekti raames üritatakse mõista, kuidas lapsed mööbliesemeid näevad ja mil viisil saaksid need laste vajadusi paremini rahuldada. Väikestele messikülalistele pakutakse võimalust joonistada üles oma idee, millest osa võivad osutuda ka realiseerituks. Messil saab näha ka seda, mida igavesti noor Aira Samulin vanema põlve vajaduste tarvis on kujundanud.

Ülakorrusel sisustustarvikud ja õpikojad

Habitare messi populaarne ostukoht, sisustustarvikute ala siirdub Messikeskuse ülakorrusele 5. halli, kus see saab uut ruumi ja uue ilme. Seal hakkab paiknema muuhulgas ka Teollisuustaiteen Liitto Ornamo Soome käsitööliste oskusi esitlev laudade rühm. Teemakohvikus korraldatakse aktiveerivaid õpikodasid, kus messi külastajatel avaneb võimalus erinevate käsitöö­vald­kondadega isiklikult tutvust teha.

Info, pääsmed, messikülastuspaketid:

Messiproff OÜ, pakub messikülastusreisi.

Kontaktinfo:

Reet Sink

tel 50 58 300

http://www.messiproff.ee/

Eelmiste reisijate kogemused

Registreerimisvorm: http://www.messiproff.ee/messid-teenused/habitare/

 

Profexpo OÜ, Soome Messide esindaja Eestis, pakub messikülastusreisi.

Kontaktinfo:
Tiina Laikre
tel 626 1347,
e-post: info@profexpo.ee
www.profexpo.ee/soomemessid

Registreerimisvorm: http://www.profexpo.ee/soomemessid/regHABITARE.php.

Lisainfo: Soome Messid, Habitare pressiesindaja Maria Rossi, maria.rossi@finnexpo.fiwww.habitare.fi.