Tagasi

Filmimuuseumis dokumentaalfilm Arvo Pärdist

Pühapäeval 29.augustil kell 14.00 näitab Filmimuuseum Maarjamäe lossi kinosaalis dokumentaalfilmi Arvo Pärdist “24 prelüüdi ühele fuugale”. Septembris oma sünnipäeva tähistav helilooja on muuhulgas loonud muusikat nii eesti kui ka paljudele välismaa filmidele. Filmi (kestab 1 h ja 26 minutit) vaatamine on kõigile tasuta.

Režissöör Dorian Supin on lähedalt filminud stseene maailmakuulsa helilooja elust, kuhu kuuluvad proovid, esiettekanded, seminarid, kohtumised ja mälestused. Filmi “24 prelüüdi ühele fuugale” lähtenurgaks on Arvo Pärt inimesena. Fuuga on oma ehituselt sarnane inimeluga. Ka Arvo Pärdi elu võib vaadelda kui fuugat, millest on filmis esitatud vaid mõned noodid. Selle eest on prelüüde 24 või natuke rohkem. Prelüüdid on need harmooniad, mis peavad aitama mõnd fuuga nooti mõista. Pärt saab vaatajale läbi filmi lähedasemaks, sest ta on üdini inimlik inimene – avaneb tema tagasihoidlik ja sügavmõtteline olemus.

Filmi autor Dorian Supin on öelnud: “Kui kõrval on inimene, keda te austate ja kes teie jaoks on mingis mõttes eeskujuks, siis see juba teeb teie elu teistsuguseks. Pärdi kõrval tunnete täpselt, et tema elamisviis on palju raskem ja palju õigem. Ja kui teda ei ole kõrval,tunnete, et elada on palju kergem – ja palju valem…”   Eesti levitaja ja filmide tootja: F-Seitse OÜ (Eesti)

  1. aasta sügisel asutatud Filmimuuseum on kujunemisjärgus muuseum, mille kogudes on kostüüme, rekvisiite, Eesti filmiajalugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid ja kinotehnikat; suurim hulk materjali puudutab legendaarset filmistuudiot Tallinnfilm. Lisaks kogumisele ja säilitamisele tutvustab muuseum Eesti filmikunsti erinevate näituste ja üritustega. 2012. aastal on Maarjamäel plaanis avada esimene Eesti filmiajalugu käsitlev püsinäitus.