Tagasi

Euroopa Sisearhitektide Nõukogu (ECIA) peaassamblee

24. septembril toimus Itaalias Firenzes Euroopa Sisearhitektide Nõukogu (ECIA) peaassamblee, millega ühtlasi tähistati ECIA 30. sünnipäeva. Palazzo Medici Riccardi muljetavaldavasse peegelsaali tuli eriliseks sündmuseks kokku enam kui sada osalejat kahekümnest erinevast riigist. ESL esindasid assambleel Reio Raudsepp ja Liis Lindvere.

Koguneti ümarlauavestlusteks, arutleti teemade üle nagu hoonete adaptiivne taaskasutus ning vajadus sisearhitektuuri ja disaini doktoriõppe programmide järele.

ECIA president Martin Thörnblom kutsus üles astuma ühiseid samme ületamaks energiakriisi ning rõhutas sisearhitektide panust kliimamuutustega võitlemisel. “Ajal nagu praegu, mil maailma mõjutavad pandeemia, sõda ja energiakriis, tunnistavad kõik konkreetsete meetmete vajalikkust taskukohase ja jätkusuutliku elukeskkonna loomisel. Siin on sisearhitektidel oluline roll kaasa aidata, et Euroopa muutuks rohelisemaks, jätkusuutlikumaks ja ilusamaks.“

ECIA on Euroopa sisearhitektuuri ja disaini kutseorganisatsioonide esindusorgan. 30 aasta jooksul on ECIA liikmete arv jätkuvalt kasvanud. Viimastel aastatel läbi viidud uuring elukutse kohta andmete kogumiseks on valmis ning sisearhitektide hariduse ja kutsestandardite põhikiri on läbi vaadatud. Järgmiste aastakümnete eesmärk on suurendada tuntust ja nähtavust ning tugevdada eriala, et saavutada kutseala üldine tunnustamine kohalike avalik-õiguslike ja seadusandlike organite poolt, riiklikul ja EL tasandil. ECIA teine ​​oluline siht on vahetada teadmisi ja kogemusi ning parendada koostööd.