Tagasi

ESLi õppereis Põhja-Hispaaniasse

Eelmise aasta lõpus läbi viidud ESLi uue õppereisi sihtkoha valimise veebiküsitluses kogus enim hääli tugevat konkurentsi pakkunud Taani ja Hollandi kõrval Põhja-Hispaania.

Reis toimus 05. kuni 12. maini 2018, märgitud aja jooksul oli võimalik külastada mitmeid omanäolisi asulaid ja üle vaadata pea 40 erinevaid emotsioone tekitanud ehitist.

Kohal oldud aeg sisaldas eelkõige Santanderi, Bilbao, San Sebastiani ja Rioja veinipiirkonna kaasaegse arhitektuuri silmapaistvamate näidetega tutvumist, lisaks arhitektuurile saadi pealekauba esmased teadmised kaasaegsest veinitootmisest ning selle ajaloost. Tutvuti märkimisväärsemate töödega sellistelt mainekatelt autoritelt nagu Toyo Ito, Santiago Calatrava, Zaha Hadid, Rafael Moneo, Renzo Piano ja Philippe Starck ning büroodelt Foster + Partners, Gehry Partners, Nieto Sobejano Arquitectos, Foreign Office Architects (FOA), ACXT, Estudio Barozzi Veiga ja Navarro Baldeweg Asociados.
Reisil külastatud (ning eraldi kihil ka erinevatel põhjustel külastamata jäänud) objekte kajastav kaart on endiselt kättesaadav ning ajas täienev fotomeenutuste galerii asub ESLi Facebooki lehel.

Kojusõidul valiti külastatud objektide hulgast ka „reisi miss“, võitjaks osutus küllaltki üksmeelselt 2010. aastal valminud kultuuri- ja vabaajakeskus Azkuna Zentroa Bilbaos. Teisele kohale jäi Renzo Piano ja büroo Luis Vidal and Architects koostöös projekteeritud ning 2017. aastal valminud kunstikeskus Centro Botín Santanderis ning kolmandale kohale kaasaegne veinikelder Bodegas Portia / Faustino Winery Gumiel de Izánis, projekteerijaks Foster + Partners ja valmimisaasta 2010.

Kuigi kohapeal toimus mitmeid erinevaid arutelusid uue õppereisi potentsiaalsete sihtkohade teemal, arvamuste paljusus kindlaid sihte siiski paika panna ei võimaldanud. Aasta lõpupoole teeme taas veebiküsimustiku järgmise reisi võimalike sihtkoha variantidega, ootame kõigile selle tarvis juba praegu ettepanekuid.

Suur aitäh veelkord meie 31-liikmelisele reisiseltskonnale meeleoluka ja avardava kogemuse, kaasatulemise ja kaasas olemise ning huvitavate mõtete eest.

Uue sõiduni!