Tagasi

ESL taasliitus Rahvusvahelise Sisearhitektide ja Disainerite Föderatsiooniga.

Alates 1. augustist 2017 on Eesti Sisearhitektide Liit taas täieõiguslik liige Rahvusvahelises Sisearhitektide ja Disainerite Föderatsioonis (IFI).

Otsus IFIga taasühineda võeti vastu juhatuse ja nõukoja koosolekul 20. juunil ning pidulik vastuvõtu-tseremoonia leiab aset 11. ja 12. novembril toimuval IFI peaassambleel Lagoses, Nigeerias. Peaassambleele eelneb IFI kongress 2017 ja Aafrika Kultuurifestival.

IFI kongress 2017 kannab pealkirja “World-Class Design in Regional Markets: Interior Architecture / Design into the Future – Economic Development by Design”. IFI kongressi ja Aafrika Kultuurifestivali eesmärk on uurida loovust kui vahendit regionaalarenguks, interjööri ja disaini rolli Aafrika ja kogu maailma majandusarengus, regionaalse ja globaalse interjööri ja disaini tulevikku ja Aafrika kunsti ning disaini väljendust ehitatud keskkonnas. Lisateave aadressil https://ifiworld.org/.

IFI ridadesse kuulub täna täisliikmena 29 riigi erialaorganisatsiooni kogu maailmast. IFI eesmärk on aidata eristada ja väärtustada valdkonna tipptaset, edendada kõrgetasemelist haridust ja parandada kõigi inimeste jaoks loodud elukeskkonna kvaliteeti. IFI töötab aktiivselt valitsusasutuste ja laia avalikkuse harimisega, selgitades kutseala võimet mõjutada ja kasvatada majandusarengut, parandada elukvaliteeti ning seeläbi tõsta kodanike sotsiaalset ja kultuurilist kasvu.

Taasliitumisest IFIga loodab ESL tuge töös professionaalse sisearhitekti elukutse väärtustamisel-kaitsmisel, võtmetähtsusega rolli ning vastutuse rõhutamisel ja selgitamisel nii igapäevases töös kui globaalsetele väljakutsetele reageerimisel kultuuriliselt mitmekesise ja muutunud ruumivajaduse kavandamisel ning projekteerimisel ning samuti loomingulisuse ja oskusteadmiste edendamisel arhitektuurihariduses.

Taustaks:
12.-14. mail 2017 võõrustas Eesti Sisearhitektide Liit oma ruumides Tallinnas IFI juhatuse koosolekut, kus tutvustati ESLi juhatuse ja nõukoja esindajatele IFI tegevust ja uuemaid eesmärke ning arutati ESLi võimalikku taasliitumist organisatsiooniga.