Tagasi

ESL osales ECIA General Assemblyl Antwerpenis

ESL juhatuse esimees Pille Lausmäe, aseesimees Reio Raudsepp ja hariduskomisjoni liige Jüri Kermik osalesid 14.-16. septembril ECIA General Assemblyl Antwerpenis. Antwerpeni assambleel oli esindatud rekordiline arv osavõtjaid 18 erinevast riigist. ECIA juhatus tegi ettekande oma tööst, eelarvest ja tulevikuplaanidest, kõik osalevad riigid tutvustasid oma viimase aasta saavutusi.

Kokkusaamise fookuses olid haridusküsimused ning erinevate maade liitude esindajad said võimaluse tutvustada oma probleeme ja tulevikunägemusi. Otsustati jätkata ja tihendada haridusteemalist koostööd jätkata nii omavahel kui ka erinevate kõrgkoolidega.

Valiti ECIA uus peasekretär ja juhatuse liige. Pikalt positsioonil olnud Elke Keiseri asemele on nüüd ECIA peasekretär Loes Bliek Hollandist. Uueks juhatuse liikmeks sai Jeremy Williams Norrast. ESL esindaja Tüüne-Kristin Vaikla jätkab ECIA tööd juhatuse liikmena.

ECIA otsustas IFI liikmeks esialgu mitte astuda, kuid jääda vaatlejaks ja jätkata suhtlust.

ESLi ettekanne võeti vastu suure huvi ja positiivse vastukajaga. Eesti on võrreldes teiste liikmesriikidega jõudnud sisearhitekti kutse edendamisel väga heade tulemusteni ning edaspidi saame oma kogemusi ka teisele jagada.