Tagasi

Esimene arhitektide tenniseturniir tõi põneva lõpplahenduse

ESLi toetajaliige Moodne Valgustus korraldas 25. sünnipäeva puhul tenniseturniiri, kuhu kutsus mängima arhitektidest ja sisearhitektidest koostööpartnerid. Nagu ütles ettevõtte tegevdirektor Mart Seidelberg, tehti sellega Eesti tennise ajalugu, sest turniiri arhitektidele pole kunagi varem korraldatud.

Selline mõte oli meil juba pikka aega ning huvi meie arhitektidest koostööpartnerite poolt ka olemas. Kuna teadsime, et nende seas leidub mänguoskajaid, siis aastapäeva puhul saimegi peetud turniiri, kus selgus parim paarismängija,“ ütles Seidelberg.

ESIKOLMIK KOGUS VÕRDSELT VÕITE

Seidelbergi sõnul hakati võimalike osalistega kontakti otsima umbes kolm nädalat enne turniiri. „Mõnega olime varem rääkinud, sealt saime teada esimese ringi osalisi, kes võiksid tennist mängida. Oli väga huvitav, kuidas mulle järjest potsatasid postkasti meilid, kus omakorda mõni inimene lisas uue nime, kes ka tahaks turniiril mängida. Ühesõnaga kõik, kes osalesid, aitasid kaasa turniiri õnnestumisele. Ja nii tuli kokku 16 mängijat, mis oli reglemendi mõttes täpselt õige arv,“ märkis Seidelberg. Kolm tundi kestnud võistlus toimus 12. novembril Tondiraba hallis neljal väljakul. Kõigepealt moodustati vastavalt igaühe mänguoskuse enesehinnangule enam-vähem võrdsed paarid, kes siis teise paariga mängisid kolm geimi kõik kõigiga läbi. Väike selgitus siia juurde: kui paar AB kohtus paariga CD, siis kolme geimi järel läksid vastamisi AC ja BD ning veel kolm geimi mängiti paarides AD-BC. Nii oli parimal võimalus voorus saada maksimaalselt 9 punkti (kui võitis kõigi paarilistega 3:0). Järgmises voorus olid AB endiselt koos, aga nüüd kohtuti samal viisil paariga EF. Kuna kolme tunniga siiski täistabelit (seitse vooru) läbi ei jõutud mängida, siis selgus paremus viie ringiga. Nii ei saanud küll kõik osalised kõigiga kohtuda, aga suur arv mänge selgitas paremuse enam-vähem objektiivselt. Ja see oli põnev! Nimelt kogusid Madis Eek, Eliina Grünberg ja Reet Sepp võrdselt 29 võitu 45st võimalikust. Täiendavate näitajate alusel reastusid nad toodud järjekorras. „Ega me nüüd päris täpselt ei teadnud, kui tugev keegi on, aga võistlus näitas, et mängijad olid üpris võrdsed,“ jäi Seidelberg rahule. „Formaat meeldis kõigile. Kuna vastukaja oli hea, siis oleme kindlad, et turniiri traditsioon jätkub ka järgmisel aastal, aga võib-olla mängime suvel, näiteks augusti lõpus.“

OSALISTEL AINULT HEAD MULJED

Moodsa Valgustuse turniiri esikolmiku mõlemad naised olid kuidagiviisi tennisega seotud. Eliina Grünberg käis noorena trennis ning just Tennise eelmises numbris saite lugeda tema vanema õe Kristiina saavutustest. Reet Sepa isa Hindrek Sepp on aga paljukordne Eesti tennisemeister.

Tore oli mängida turniiril, kus sa enamikke inimesi tunned ja ülejäänuid vähemalt nime järgi tead kui ametikaaslast. /ELIINA GRÜNBERG

Turniiri napilt lisanäitajate alusel võitnud Madis Eek on ka nooruses reketit käes hoidnud, aga see oli sulgpallireket. „Kuna sulgpalli suvel väljas mängida ei saa, siis hakkasin Viljandi laagris ka tennist toksima. Praegu on mul nii kujunenud, et suviti mängin tennist ja talvel korvpalli,“ rääkis Eek. Võitja ütles, et algul ei saanud ta turniiri formaadile päris hästi pihta, aga võistluse käigus mõistis, et see on päris huvitav süsteem. „Asi on ka selles, et vaatamata sagedasele sporditegemisele ei ole ma võistlustel muidu käinud, kui ainult noorena sulgpallis. Ega ma nüüd ka lugenud, kui palju geime võitsin, nii tuli lõpus üllatusena, et olen esimene,“ tunnistas Eek. „Pealegi ma ei pidanud ennast tugevaks, sest paljud teised olid minust rohkem tennist mänginud.“ Kuna punktide vaheseisu keegi ei teadnud, siis oli mäng pigem mõnus meelelahutus ja Eek pidas seda toredaks. „Keegi ei mänginud hambad ristis, aga õnneks ei lasknud ka ükski partner lõdvaks,“ märkis Eek. „Igal juhul tuleb korraldajaid kiita ja tahaks osaleda ka järgmisel aastal.“ Teise koha saanud Eliina Grünberg jättis tennisetrenni pooleli 9. klassis ehk umbes 15-16-aastaselt. „Varem ma polnudki niisugust punktisüsteemi kohanud. Samuti oli mulle esmakordne, et seisul 40:40 mängiti otsustav punkt, seda omal ajal ei praktiseeritud. Mängijate tase oli üsna ühtlane ja kõik hoidsid palli mängus, kergeid punkte ei tulnud,“ kiitis Grünberg. Ka Grünberg polnud kursis, kui palju tal olnuks vaja viimases voorus võita, et esikoht teenida. „Eks mõnikord lõid mehed ka tugevaid rabakuid, aga muidu oli mäng rohkem seltskonnatennise moodi. Tore oli ka mängida turniiril, kus sa enamikke inimesi tunned ja ülejäänuid vähemalt nime järgi tead kui ametikaaslast. Järgmine turniir võiks olla siiski välisväljakutel, ehk on seal ka rohkem aega mängida. Võinuks küll kõik seitse vooru ära mängida, mina igatahes väsinud ei olnud,“ ütles Grünberg.

MOODNE VALGUSTUS 25 TENNISETURNIIR

Mängijad ja nende võitude arv:

Madis Eek 29, Eliina Grünberg 29, Reet Sepp 29, Raivo Puusepp 28, Lasse Ira 27, Rein Murula 25, Kaido Kivi 25, Illimar Truverk 24, Sander Aas 23, Kärt Loopalu 21, Taso Mähar 19, Liis Lindvere 17, Andres Põime 17, Mart Seidelberg/Viljar Vennik* 16, Janar Toomesso 15, Hannelore Kääramees 15.

* Moodsa Valgustuse esindajad Seidelberg ja Vennik mängisid voorudes kordamööda, moodustades koos justkui ühe võistleja.