Tagasi

ERM-i projekteerinud Jaapani arhitekt peab TTK-s avaliku loengu

Reedel, 10.veebruaril kell 17 peab Talllinna Tehnikakõrgkoolis avaliku loengu “ARCHAEOLOGY OF THE FUTURE” ERMI-projekteerinud Jaapani arhitekt Tsuyoshi Tane.

Tsuyoshi Tane on õppinud arhitektuuri Hokkaido Tokai Ülikoolis ning Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias. Ta on töötanud  tuntud arhitektuuribüroode, näiteks HENNING LARSENS TEGNESTUE  juures Kopenhaagenis ja ADJAYE / ASSOCIATES  juures Londonis.

Aastal 2006 asutas ta koos itaallase Dan Dorelli ja Liibanonist pärit Lina Ghotmehiga arhitektuuribüroo DGT (DORELL.GHOTMEH.TANE / ARCHITECTS). Samal aastal võitsid nad konkursitöö Eesti Rahva Muusemi projekteerimiseks Tartusse Raadile märgusõna “Memory Field” all. Alates 2017. aastast tegutseb Tsuyoshi Tane Pariisis endanimelises büroos 15 arhitektist koosneva rahvusvahelise tiimiga, tuntud nime all ATELIER TSUYOSHI TANE ARCHITECTS“. DGT kohta ütleb Tane, et koos oldud aeg oli loominguliselt huvitav ja pingeline, ja koostööd tähistas kahtlemata  ERMi 10 aastat kestnud projekti valmimine mullu. Tänaseks on trio liikmed otsustanud minna erinevatele loomingulistele radadele eesmärgiga ennast individuaalselt teostada. Tane´i enda loomingulise põhimõtte kohaselt on arhitekt eelkõige globaalse tuleviku looja, kes tegeleb moodsa kaasaja maailma ees seisvate probleemide lahendamisega. Tane on hinnatud arhitekt, kes on võitnud mitmeid olulisi auhindu ja tunnustusi ning teda loetakse üheks uue põlvkonna huvitavaimaks arhitektiks Euroopas. 2012 aastast õpetab ta arhitektuuri ka New Yorgis asuvas Columbia Ülikoolis.

Loengu Eesti poolse korraldaja, TTK arhitektuuri instituudi juhataja Tomomi Hayashi sõnul võtab Tane TTK-s toimuval loengul võtab kokku selle, mis on toimunud 11 aasta jooksul alates ERMI projekteerimisest ja kuhu ta oma loominguga edasi liigub.

Tsuyoshi Tane valitud töid (allikas “Couresty of DGT”)

Estonian National Museum
New National Stadium of JAPAN “Kofun Stadium”
A House for OISO
Installation “time is TIME”