Tagasi

Eesti Sisearhitektide Liit ja Akzo Nobel Baltics AS esitlevad Sadolin Aasta Värv 2018.

Täna, 26. oktoobril esitlevad Eesti Sisearhitektide Liit ja Akzo Nobel Baltics AS Sadolin Aasta Värv 2018. Esitlused toimuvad neljas linnas: Tallinnas (26.10.), Narvas (2.11.), Pärnus (16.11.) ning Tartus (23.11.).

ColourFutures™ aluseks olevat värvitrendide analüüsi teostab AkzoNobel ülemaailmne esteetikakeskus, mis koondab rahvusvahelist sõltumatute ekspertide gruppi. Värvikollektsioonide valikul lähtutakse üldistest globaalsetest trendidest prognoosides järgmise aasta disainisuundi.  Võttes arvesse seda, kuidas pidevad muutused ülemaailmses ulatuses tarbijate elu osaks saavad, tagatakse, et ColourFutures™ mitte üksnes ei arene koos kodu muutuvate vajadustega, vaid oskab neid ka ette ennustada.

Sadolin Aasta Värv 2018 on Heart Wood (B5.05.52). See vaoshoitud, samas meeldivalt sume toon on inspireeritud loodusliku puidu soojusest ja lihtsusest, mõjudes õdusalt ning kergelt.

Elu muutub üha kiiremaks ja nüüd on aeg pausile vajutada,“ ütleb Heleen Van Gent, AkzoNobel Ülemaailmse Esteetikakeskuse loominguline direktor. „Meie kodud peavad olema kohad, kus meil on võimalik heli maha keerata ja lihtsalt lõõgastuda. Värv võib mängida olulist rolli tasakaalu leidmisel välise müra ja sisemise rahu vahel. Heart Wood ja selle neli täiendavat värvipaletti aitavad tarbijatel luua kutsuva ja unikaalse kodu.“

Heart Woodi toon vastab meie rahu, soojuse ja õdususe igatsusele ning sobib ideaalselt põhjamaiselt halli kliimasse.

“Nii maailmas kui Eestis on juba mõnda aega väga tuntav trend liikumine looduse ja looduslikkuse suunas. Eestis armastatakse väga rahulikke, neutraalseid, loodusest inspireeritud värvitoone ja naturaalset puitu. Sadolini Aasta Värv Heart Wood esindab naturaalse puidu soojust, seega nii Heart Wood kui seda tooni täiendavad neli värvipaletti, kust leidub nii rahulikke kui julgemaid toone, sobivad ideaalselt Eesti inimestele ja siinsetesse kodudesse,” sõnab sisearhitekt Lilia Kristianson Eesti Sisearhitektide Liidust, kelle eestvedamisel aasta värvi Eesti publikule täna esitletakse.

Esimene Sadolin Aasta Värv 2018 esitlus toimub Tallinnas Niguliste kirikus 26. oktoobril kell 18:00.

 

Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) ühendab professionaalseid Eesti sisearhitekte ning seisab hea nende huvide, kohustuste ja õiguste teostamisel. Liidu eesmärk on arendada Eesti sisearhitektuuri, aidates kaasa esteetilise ja inimsõbraliku elukeskkonna loomisele ning sisearhitekti elukutse väärtustamisele ühiskonnas.

AkzoNobel on juhtiv ülemaailmne värvide, pinnakattevahendite ja erikemikaalide suurtootja. Kasutades sajanditepikkust kogemust varustatakse tööstusi ja tarbijaid üle maailma uuenduslike toodete ja jätkusuutlike tehnoloogiatega, mis on loodud vastama kiiresti muutuva planeedi aina kasvavatele nõudmistele. Toodete hulka kuuluvad ka Eestis tuntud kaubamärgid Sadolin, Pinotex ja Hammerite. Kooskõlas ettevõtte põhimõttega olla jätkusuutlikkuse valdkonna üks eestvedajatest, ollakse pühendunud tegema elu elamisväärsemaks ja muutma meid ümbritsevat keskkonda inimsõbralikumaks.