Tagasi

Eesti Kultuurkapitali sisearhitektuuri aastapreemiad

Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate pidulik üleandmine toimus 25. jaanuaril 2013, Vene Teatris. Etenduse lavastas Mart Koldits.

 

Sisearhitektuuripreemia: KAOS Arhitektid / Margit Argus, Margit Aule – Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi varakamber – minevikust tulevikku vaatava efektse ja noorusliku ekspositsiooniruumi kujundamise eest Tartu ühes vanima ajalooga hoonekompleksis; KAOS Arhitektide (sisearhitekt Margit Argus, arhitekt Margit Aule) sooviks oli keskaegse toomkiriku müüride vahele luua aardekambri meeleolu. Varakambri ruumid on muudetud kuldse ripplae ja vitriinide abil salapärasteks, hubasteks ja leide täis kambriteks. „Lõime ülikooli aaretele keskkonna, mis tõstaks esile nende erilisuse ja oleks sama väärikas kui eksponeeritavad esemed,” kirjeldas oma tööd üks autoritest, Margit Argus.

 

Äramärkimine: Ruumilabor OÜ / Janno Roos, Andres Labi ja Liisa Põime – Tallinna kaubamaja IV korrus, Lastemaailm – visuaalselt atraktiivse ning kontseptuaalselt tervikliku laste- ja vanemasõbraliku fantaasiamaailma loomise eest.