Tagasi

Eesti Arhitektide Liidu 1. kuraatorinäituse LASN avamine Disaini- ja Arhitektuurigaleriis 18.10.12

Olete oodatud Eesti Arhitektide Liidu 1. kuraatorinäituse LASN avamisele Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Pärnu mnt 6 

sel neljapäeval, 18. oktoobril 2012 kell 18.00.

Näituse avamisele eelneb algusega kell 17.00 temaatiline vestlusring galerii alumisel korrusel, kus osalevad 

arhitektid Villem Tomiste, Aet Ader, Sille Pihlak, Maarja Kask, 

Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, 

Lasnamäe linnosa arhitekt Leili Müür, 

linna sotsioloog Katrin Paadam ja 

Lasnamäe Linnosavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Vello Karu.

 

Eesti Arhitektide Liit

 

************************************

 

Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus tegeleb sel aastal probleemiga, mida arhitektid võivad silma pilgutamata lugeda enda omaks – kuidas lunastada Lasnamäe.

9 arhitektide meeskonda on loonud 9 erinevat maketti, mis tegelevad Lasnamäe keskkonna puudulike aspektidega – avaliku ruumi puudujääk, lõpetamata projektid. Kuraatori poolt oli ette antud vaid nõue tegeleda Lasnamäega “kvartali” tasemel. Kuraatori ettepanek oli uurida võimalust muuta Lasnamäe skaala inimesele haaratavamaks ja kodusemaks.

 

Tulemuseks on 9 väga erinevat maketti, millel erinev ja eriline nii sisu, esitlusviis kui isegi arusaam arhitekti ja arhitektuuri rollist ühiskonnas.

Näitusel on 9 osalejat : Andres Alver Arhitektid (Andres Alver, Ott Alver, Indrek Rünkla), Salto Arhitektid (Maarja Kask, Ralf Lõoke, Karli Luik),  KAVAKAVA Arhitektid (Katrin Koov, Siiri Vallner, Indrek Peil, Kristiina Remmelkoor), KAMP Arhitektid (Jan Skolimowski, Peeter Loo),  Allianss Arhitektid (Toomas Tammis, Paco Ulman), Stuudio Tallinn (Villem Tomiste), B210 (Aet Ader, Karin Tõugu, Kaidi Õis, Kadri Klementi, Mari Hunt), Kadri Kerge, Alvin Järving & Sille Pihlak.

 

Tegemist on läbilõikega Eesti arhitektide nooremast ja vanemast põlvkonnast, mis annab lihtsustatud moel ülevaate Eesti arhitektuuri hetkeseisust ning annab vihjeid tulevikule.

 

Maketid on kõik valmistatud mõõtkavas 1:200, suurim neist on 1000X1000 mm. Iga makett on erinevast kohast Lasnamäel, moodustades nii näitusel kokku miniatuurse kokkuvõtte kogu linnakust.

Maketid ise on asetatud vineerist tahukatele. Igal kastil on lühike kirjeldus antud projektist. Seintel on eksponeeritud tähtsamad faktid Lasnamäest ning mõned originaaljoonised, mis on laenuks Eesti Arhitektuurimuuseumist. Näitust saadab kataloog.