Tagasi

Eesti arhitektide ja sisearhitektide suvepäevad 2010

10.- 11. juulini 2010 kohtuvad Eesti arhitektid ja sisearhitektid ning arhitektuurihuvilised heaks tavaks kujunenud suvepäevadel, mis toimuvad Naissaare külalistemajas ja Omari küünis. Seekordne seminar otsib Eesti arhitektuuris IDENTITEETI

PS. Suvepäevade kava asub uudise manuses!Uudist on uuendatud! Soovitatav veelkord lugeda 😉

Arutleme, kas on olemas Eesti oma arhitektuuri või kuulub meie looming pigem suurema nimetaja alla. On see nüüdisaegne lääne arhitektuur; Euroopa, Põhjamaade või Baltimaade arhitektuur, või endiste sotsialismimaade arhitektuur? Eesti arhitektuuri on eksponeeritud nii ühes kui ka teises kontekstis sõltuvalt näitaja visioonist. Kuid mida me ise tahame?

Kas meile on oluline luua midagi meile ainuomast, järgides traditsioone ja tõekspidamisi, või oleme me raputamas ennast vabaks kõikidest piirangutest ning rühime avangardse maailmaarhitektuuri poole, kus rahvuslikkus võib olla vaid kerge virvendus suuremate trendide taustal? Või ongi rahvuslik arhitektuur ise see uus, äraunustatud vana, mis trendi loob? Kas sel juhul hoiame traditsioonilisi võtteid kasutades endiselt alal oma identiteeti või püüame selle kaudu hoopis trendika arhitektuuri poole?

Seminari peaesinejaks on andnud oma nõusoleku tulla hinnatud Horvaatia arhitekt ja lektor Hrvoje Njiric, kelle tööd on ulatuslikult kajastatud ajakirjas El Croquis ja kes on võitnud mitmeid konkursse ja auhindu. Identiteedi teemadel võtavad sõna Mikko Fritze Goethe Instituudist ja Madle Lippus Uue Maailma Seltsimajast, disainer Ain Nurmela vestleb kuulajatega ruumi temaatilise dekoreerimise teemadel ning Liisa ja Andres Põime annavad ülevaate saatkondadest maailmas.

Suvepäevade lõõgastavasse ossa kuuluvad nagu alati vabamas vormis sportimine, kohaliku ümbrusega tutvumine, muusikaline ja tantsuline meelelahutus ning suhtlus kolleegide ja koostööpartneritega. Kindlasti toob palju põnevust ja põhjustab nalja meeskondlik fotoseiklus Plaadipunkti auhindadele.

  1. juuli õhtul toimub Naissaarel kontsert PÕHJALA SAARTE HÄÄLED & TORMIS Villu Veski & Tiit Kalluste. Kontsert toimub Nargen Festivali raames (www.nargenfestival.ee). Meie suvepäevalistele on kontserdile broneeritud 70 kohta ja pileteid saab lihtsalt kohapeal sularaha eest osta.

Külalistemaja ja Naisaarega saate tutvuda Naissaare külalistemaja kodulehel

Kirja lisast leiate suvepäevade ajakava.

TRANSPORT JA OSALUSTASUD

Saarele viib meid 10. juuli hommikul ainult meie jaoks tellitud reis laeval Monica, mis väljub kell 7:30 Admiraliteedi basseini juurest (tellitud laevast mahajääjad saavad vabade kohatde olemasolul saarele tulla ka kell 10:00 väljuva liinilaevaga). Tagasi tuleme pühapäeval kell 14:00 või 18:00(Kuna tegemist on graafikujärgsete reisidega palun registreerumisel oma eelistusest teada anda).

Registreerimine suvepäevadele aadressil: info@arhliit.ee või telefonil 6117430

Registreerimine kehtib vaid koos osavõtutasu ülekandmisega Eesti Arhitektide Liidu arveldusarvele 10022011720004 (selgitusse palume panna “suvepäevad, nimed “) Tasuda võib ka EALi kontoris. Vajadusel saame koostada arve.

OSALUSTASUD (sisaldab ööbimist, toitlustust ja laevapileteid a’ 240.-)

NB! Naissaare külalistemaja näol ei ole tegemist hotelliga ja toad on lihtsad, valdavalt 4 voodikohaga, kuid leidub ka 5- ja 6-kohalisi, kus osad voodid on narid. Pesemisvõimalused on saunas. Kahekohalisi mugavustega tube külalistemajas pole.

Ööbimisega 4 – 6 tubades:

Liitude liikmed

600.-

Liikme /abikaasa elukaaslane

500.-

Lapsed

300.-

Üliõpilased

500.-

Noortekogu- ja seeniorliikmed

400.-

Mitteliikmed

800.-

Ööbimisega saalis või telkides:

Liitude liikmed

400.-

Liikme kaaslane

350.-

Lapsed

200.-

Üliõpilased

350.-

Noortekogu- ja seeniorliikmed

300.-

Mitteliikmed

500.-

Küsimuste korral pöörduge palun suvepäevade projektijuhi Liivi Haameri poole: liivi@arhliit.ee, 6117433, 56694109